Korona nie oddaje lidera. Juniorzy starsi wygrywają w Bełchatowie

Korona Kielce U-18 pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0 w 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-czerwoni pozostają w tym sezonie jedyną drużyną, która nie przegrała na terenie rywala. Podopieczni Marka Mierzwy dopisują do swojego konta kolejne 3 „oczka” i z dorobkiem 35 punktów zajmują pierwsze miejsce w lidze.

– Na pewno nie było to łatwe spotkanie, mimo tego, że graliśmy z rywalem z dolnej części tabeli. Bełchatów zrobił postęp w porównaniu do początku sezonu. Przeciwnicy grali twardo, czasem nawet ostro. Sędzia po jednej z sytuacji powinien dać czerwoną kartkę po faulu na Sewerzyńskim, a żółty kartonik napędzał tylko rywali do jeszcze większego fizycznego przeciwstawienia się - tłumaczy trener Korony U-18, Marek Mierzwa.

Juniorzy starsi Korony przyzwyczaili do ofensywnej gry w tym sezonie. Nie inaczej było w Bełchatowie, gdzie wraz z gwizdkiem rozpoczynającym spotkanie, żółto-czerwoni mocno ruszyli na bramkę GKS-u. – Od pierwszych minut potrafiliśmy wypracować przewagę. Stwarzaliśmy wiele sytuacji. Mieliśmy sporo stałych fragmentów, a jeden z nich dał nam prowadzenie. W 8. minucie Dawid Lisowski dośrodkował z bocznej strefy w pole karne, a Barek Gawlik z najbliższej odległości zamienił strzał głową na gola - wspomina szkoleniowiec.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a żadna ze stron nie stwarzała sobie wyraźnej przewagi. Kielczanie po przerwie znów ruszyli do ataku i to przyniosło oczekiwany rezultat. W 60. minucie rajd Wiktora Długosza zakończył się faulem na pomocniku tuż przed polem karnym bełchatowian. Do futbolówki podszedł Górski i pięknym strzałem po długim rogu umieścił ją w siatce.

– Mogliśmy szybciej zamknąć to spotkanie golem na 3:0, ale to się nie udało. Rywale próbowali się odgryzać, ale nie stwarzali sobie groźnych sytuacji, więc uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Warto podkreślić, że zagraliśmy na głównej płycie stadionu w Bełchatowie, więc ukłony dla przeciwników, że w tej części sezonu potrafili zapewnić nam bardzo dobre warunki – podsumowuje trener Mierzwa.

GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: Gawlik 8’, Górski 60’.

Korona: Dutka – Prętnik, Bartosiak, Gawlik, Kordas – P. Lisowski (75’ Pawczyński), Sewerzyński – Długosz (68’ Sowiński), Piróg (86’ Szelągowski), D. Lisowski (68’ Gurski) – Górski.