CLJ U-17: Korona wicemistrzem ligi!

Na zakończenie tegorocznych zmagań ligowych Korona Kielce U-17 pokonała na wyjeździe BKS Lublin 2:1. Mimo przewagi kielczanie musieli gonić wynik, długo nie mogąc sforsować defensywy rywala. Dzięki wygranej żółto-czerwoni zostali wicemistrzami grupy D w Centralnej Lidze Juniorów.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Michała Gębury i Marka Graby. Kielczanie stworzyli sobie wyraźną przewagę, jednak mieli problem ze skutecznością. – Wygraliśmy zasłużenie. Przez większość spotkania byliśmy zespołem lepszym. Od początku meczu długo utrzymywaliśmy się przy piłce i mieliśmy swoje sytuacje na otworzenie wyniku spotkania. Po 3-4 szansach piłka powinna wpaść do bramki rywala, ale tak się nie stało i do szatni schodziliśmy z bezbramkowym remisem - ocenia trener Gębura.

Warunki pogodowe nie ułatwiały zadania zwłaszcza w drugiej połowie. Korona niespodziewanie straciła bramkę po własnym błędzie. Juniorzy młodsi zachowali jednak zimną krew i potrafili odwrócić losy rywalizacji.

– Po przerwie zaczął padać śnieg i to nieco pokrzyżowało nasze plany. Straciliśmy bramkę jako pierwsi. Obrońca podał do naszego bramkarza, futbolówka odskoczyła i rywal umieścił ją w bramce. Nasz zespół zmobilizował się i zaczął przeważać, co udokumentowaliśmy bramkami Jakuba Górskiego i Karola Turka.

Korona Kielce U-17 kończy ligowe zmagania na drugim miejscu. Wiosną wystartują nowe rozgrywki, w których wszystkie drużyny rozpoczną rywalizację z zerowym dorobkiem punktowym. Z Centralną Ligą Juniorów U-17 pożegnały się dwie ostatnie drużyny: Karpaty Krosno i Juventa Starachowice. Zastąpią je zwycięskie w barażach zespoły.

– Podchodzimy do tego miejsce z dużym spokojem. Znamy swoje mocne strony, wiemy jakie są nasze problemy. Nad tym będziemy pracowali w okresie zimowym. Pamiętajmy, że wiosną wszyscy startują od zera, a zwycięzca powalczy o mistrzostwo Polski. Znamy ten smak i chcemy to powtórzyć – podsumowują szkoleniowcy Korony U-17.

BKS Lublin – Korona Kielce 1:2 (0:0)

Bramki: Szady 54’ – Rybus 60’, K. Turek 74’

Korona: Drej – Plichta (41’ Dziubek) Dziedzic, Dela, Klapa, Konstantyn (41’ Kaczor), Bartosik (41’ R. Turek). K. Turek (77’ Karyś), Jagła (41’ Słabosz), Gierczak - Rybus.