Skromna wygrana z Ruchem. Lider umocniony!

Podopieczni Marka Mierzwy wykonali zadanie i pokonali na własnym boisku Ruch Chorzów w rozgrywkach CLJ U18. Żółto-czerwoni na własnym boisku wygrali 2:1, a bramki zdobyli Jakub Górski i Piotr Lisowski. Ruch odpowiedział jednym trafieniem Jakuba Rudka. Koroniarze tym samym umocnili się na pozycji lidera rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
Bramki: Górski (38'), P. Lisowski (69') - Rudek (76')

Korona: Dutka - Prętnik, Bartosiak, Gawlik, Kordas - P. Lisowski, Sewerzyński (50' Pawczyński) - Długosz (74' Rogoziński), Piróg, D. Lisowski (67' Gurski) - Górski (86' Szelągowski).

Ruch: T. Nowak – Krawczyk, Kulejewski, Dąbrowski, Rocki – Peda, J. Nowak – Gemborys, Rudek, Iwanek – Świątczak

Spotkanie w początkowych fragmentach było wyrównane. Chorzowianie pomimo tego, że znajdowali się w dolnych rejonach tabeli, nie zamierzali łatwo oddać zwycięstwa naszej drużynie. Na szczęście w 38. minucie Koroniarze wreszcie objęli prowadzenie. Na skrzydle spod opieki obrońców uwolnił się Artur Piróg, który następnie zagrał w pole karne w kierunku Jakuba Górskiego. Napastnik Korony wygrał walkę o pozycje i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Ruchu.

Druga bramka padła w 69. minucie po dwójkowej akcji Piotra Lisowskiego i Wiktora Długosza. Najpierw Lisowski podał w pole karne do Długosza, którego strzał obronił Tomasz Nowak. Na szczęście czujny w polu karnym był "Lisu", który skutecznie dobił piłkę do bramki.

Gdy wydawało się, że kielczanie mają już w garści trzy punkty, w 76. minucie niespodziewanie odpowiedział Ruch. Po rzucie wolnym w polu karnym zupełnie niepilnowany był Jakub Rudek, który strzałem przy słupku dał kontaktową bramkę dla gości.

Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ale Koroniarze utrzymali prowadzenie i zgarnęli kolejne bardzo ważne punkty w tabeli Centralnej Ligi Juniorów! Kielczanie, mimo że mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze, to mają 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Zagłębiem Lubin!