| Sparing

Eksperymenty i porażka z Puszczą

Korona Kielce w mocno eksperymentalnym składzie przegrała 0:2 z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Wszystkie bramki w spotkaniu padłu w drugiej połowie. Mecz był rozgrywany na sztucznej nawierzchni przy stadionie w Nowinach.

Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:0)

Bramki: zawodnik testowany (48'), Szymon Gwiazda (81')

Korona: Sokół (60' Osobiński) - Kosakiewicz, Piechrzała, Bujak (56' Bartosiak), Kallaste - Pućko (74' Lisowski), Petrak (74' Marquez), Sewerzyński (81' Petrak), Skrzecz (60' Długosz) - Brown Forbes (57' Firlej), Górski

Żółte kartki: Kallaste, Petrak

Pierwsza połowa wyglądała całkiem nieźle w wykonaniu Koroniarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Swoje okazje mieli między innymi Maciej Górski i Oliver Petrak. Najbliżej sukcesu był jednak Felicio Brown Forbes, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Puszczy Niepołomice.

Po przerwie jednak dało o sobie znać niedoświadczenie kilku graczy Korony. Trener Gino Lettieri dał szansę gry kilku zawodnikom na co dzień grającym w Centralnej Lidze Juniorów i czwartoligowych rezerwach. W składzie znaleźli się między innymi Paweł Sokół, Łukasz Bujak, Piotr Pierzchała i Oskar Sewerzyński. Potem na boisku pojawili się też Jakub Osobiński, Mateusz Bartosiak, Piotr Lisowski oraz Maciej Firlej.

W 48. minucie piłkarze z Niepołomic niespodziewanie objęli prowadzenie po dużym błędzie kielczan. Piłkę do Pawła Sokoła wycofał Łukasz Bujak. Nasz bramkarz źle przyjął futbolówkę, w konsekwencji dobiegł do niego testowany zawodnik Puszczy. Młody Sokół przegrał pojedynek z napastnikiem, który następnie kopnął piłkę do pustej bramki.

Cała druga połowa była dużo gorsza w wykonaniu Żółto-czerwonych. Goście co rusz wyprowadzali groźne kontrataki, ale dobrymi interwencjami popisywał się wprowadzony po 60. minucie Jakub Osobiński. W 81. minucie był jednak bezradny. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła do piłki w polu karnym dopadł Szymon Gwiazda, który wślizgiem skierował ją do siatki. Spotkanie więc zakończyło się przegraną Korony 0:2.

Już w niedzielę kolejny sparing naszego zespołu. O godzinie 15.00 podopieczni Gino Lettieriego zmierzą się w Kielcach ze Stalą Mielec. Trener Korony w tym meczu wystawi skład, który może przypominać wyjściową jedenastkę na starcie ligowe z Arką Gdynia. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i mediów.