Cenny sparing juniorów. Przegrana, ale po dobrym meczu

Podopieczni Marka Mierzwy rozegrali bardzo cenny sparing z trzecioligową Bronią Radom. Juniorzy starsi Korony Kielce wprawdzie przegrani w Radomiu 2:4, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Bron Radom – Korona Kielce 4:2 (0:1)

Bramki dla Korony: Sowiński (43’), Górski (47’)

Korona: Sokół  (60’ Dutka) – Więckowski, Bartosiak (70’ Świderski), Bujak (70’ Kloc), Kordas – Sewerzyński, P. Lisowski (60’ Petrović), Długosz (30’ Szelągowski, 70’ Gurski), Sowiński (60’ Piróg), D. Lisowski (60’ Długosz) – Górski (60’ Rogoziński)

Kielczanie rozegrali bardzo szybki i dynamiczny mecz. Szczególnie ciekawie było w pierwszej połowie, kiedy inicjatywa co rusz przechodziła z jednej ekipy do drugiej. Kwadrans przed przerwą należał do Koroniarzy. To wtedy po bardzo ładnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Mateusz Sowiński.

Kielczanie tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie podwyższyli na 2:0, potem jednak dały o sobie znać indywidualne błędy w obronie, dlatego gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. – Potem dokonaliśmy wielu zmian w składzie. Broń to wykorzystała i zdobył kolejne dwie bramki kontratakach. Mimo przegranej trzeba zaliczyć ten sparing do udanych. Zmierzyliśmy się z silnym przeciwnikiem. Szczególnie dobrze wyglądało to przez 60 minut, kiedy graliśmy składem przypominającym ten optymalny. Jesteśmy pełni nadziei przed wznowieniem sezonu Centralnej Ligi Juniorów – ocenił trener Marek Mierzwa.