| KKP

CLJ U-15: Remis na inaugurację wiosennych rozgrywek

Zawodnicy z rocznika 2004 w minioną sobotę rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U15. Inauguracyjne starcie rozgrywane z Cracovią zakończyło się remisem 1:1.

Spotkanie było prowadzone w bardzo intensywnym tempie i obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych z obu stron. Mimo usilnych prób prowadzenia gry przez Koronę, nie udało się doprowadzić do przewagi nad przeciwnikiem i na przerwę obie drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej.

Na początku drugiej połowy gra żółto-czerwonych nie wyglądała najlepiej. Młodzi Koroniarze popełniali sporo błędów indywidualnych stwarzając gościom możliwość bezpośredniego zaatakowania bramki. Moment kryzysu naszego zespołu wykorzystała Cracovia strzelając bramkę na 1:0.

Po utracie gola z każdą minutą Korona starała się wrócić na właściwe tory, skuteczniej odpierając ataki rywala, samemu coraz śmielej radząc sobie na połowie przeciwnika, co zaowocowało bramką z rzutu karnego na 1:1 zdobytą przed Radka Sewerysia.

- To było bardzo trudne spotkanie. Zespół przyjezdny zaskoczył nas dobrym pressingiem i bezpośrednim sposobem grania długimi podaniami. Największe znaczenie na przebieg meczu miały nasze błędy indywidualne, których było za dużo. Pomimo motywacji na zdobycie trzech punktów, biorąc pod uwagę sytuacje na boisku, musimy z pokorą zaakceptować ten wynik - podsumowują trenerzy Korony U-15, Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Korona Kielce U-15 - Cracovia U-15 1:1 (0:0)

Bramka dla Korony: Seweryś.

Korona U-15: Sandach – Matusiewicz, Kudzia, Seweryś, Szczepanek – Szczepański (Łuczak), Grabarczyk, Dembiński (Toboła), Przybysławski (Żabka)- Juszczyk (Głowacki), Gocał (Bieńkowski).