CLJ U-17: Zwycięstwo na start!

W pierwszym meczu rundy wiosennej Korona Kielce U-17 wygrała na własnym terenie z Motorem Lublin 1:0. Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych w pierwszej połowie meczu zdobył Paweł Tomczyk.

Spotkanie rozrywane na sztucznej murawie na osiedlu Świętokrzyskim toczyło się w bardzo trudnych warunkach. – Bardzo porywisty wiatr nie ułatwiał zadania obu drużynom. Na boisku usytuowanym w specyficznym dla Kielc miejscu dało się odczuć, jak dużą rolę odgrywała wichura. O dziwo w drugiej odsłonie graliśmy pod wiatr, a jednak prezentowaliśmy się lepiej – tłumaczy trener Korony U-17, Marek Graba.

Kielczanie objęli jednak prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po składnym ataku Rybusa oraz Konstantyna ten drugi oddał strzał nad bramkarzem, a zamykający akcję Paweł Tomczyk zdobył gola dla żółto-czerwonych.

Do wyrównania mogło dojść jeszcze przed przerwą. Tym razem to rywale wyszli z kontrą, ale świetnie w tej sytuacji sam na sam zachował się bramkarz Korony, Mikołaj Drej.

Po przerwie przeważali gospodarze i mogli udokumentować to dwoma golami, jednak Łukasz Górski i Szymon Płocica nie wykorzystali swoich szans. Niewykorzystane szanse lubią się mścić i było blisko, aby znane piłkarskie porzekadło przełożyło się również na to spotkanie. – W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym zrobiło się ogromne zamieszanie, a zawodnicy Motoru zdołali dwukrotnie oddać groźne strzały. Na szczęście piłka nie wpadła do siatki i to my cieszyliśmy się z trzech punktów – podsumował trener Graba.

Korona Kielce U-17 – Motor Lublin U-17 1:0 (1:0)

Bramka: Tomczyk 23’

Korona: Drej – Skupień, Kiełb (63’ Kośmicki), Dela, Cukrowski – Konstantyn (80’ Jagła), K. Turek (20’ Kaczmarski), R. Turek, Tomczyk, Ł. Górski, Gierczak (46’ Płocica), Rybus (88’ Słabosz).