Inauguracja juniorów starszych w Kielcach

Już w czwartek 14 marca, juniorzy starsi Korony Kielce zainaugurują w Kielcach rundę rewanżową Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-czerwoni zmierzą się z Cracovią, która plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Jesienią obie drużyny stworzyły jeden z najciekawszych starć sezonu. Kibice w Krakowie zobaczyli osiem goli, a lepsza była Korona, która ostatecznie wygrała 5:3. Co ciekawe, aż połowa bramek padła w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

Cracovia jest zespołem bardzo groźnym w ofensywie co pokazał pierwszy ligowy mecz 2019 roku. Przed tygodniem „Pasy” pokonały Górnik Zabrze aż 5:2. Korona również rozpoczęła nową rundę od zwycięstwa. Podopieczni Marka Mierzwy po zaciętym boju zwyciężyli na wyjeździe z Arką Gdynia 3:2.

Kielczanie zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Mimo tego, że juniorzy starsi rozegrali jeden mecz mniej, to ich przewaga nad drugim Śląskiem Wrocław wynosi siedem „oczek”.

Czy Korona U-18 odniesie czternaste zwycięstwo ligowe w tym sezonie? Zapraszamy do obejrzenia na żywo tego starcia. Mecz rozgrywany na stadionie przy ul. Szczepaniaka rozpocznie się o godz. 15:30. Wstęp wolny.

Mecz będzie także transmitowany na kanale Łączy Nas Piłka na platformie YouTube.com (KLIK).