Wielki powrót juniorów starszych! Szalona pogoń i zwycięstwo Korony

Ta drużyna potrafi wychodzić z największych opresji! Podopieczni Marka Mierzwy po raz kolejny stworzyli świetne widowisko w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Mimo tego, że Korona dwukrotnie przegrywała na własnym obiekcie z Cracovią, to dzięki ogromnej waleczności odwróciła wynik spotkania i wygrała 5:3!

Spotkanie zaczęło się wybornie dla Korony Kielce. Już w 4. minucie kielczanie wyprowadzili kontrę, która dała im prowadzenie. Prawym skrzydłem pognał Wiktor Długosz i świetnym podaniem obsłużył Daniela Szelągowskiego. Ten w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Cracovii.

Odpowiedź krakowian przyszła już w 8 minut później. Po dużym zamieszaniu przed polem karnym jeden z zawodników Cracovii był faulowany. Sędzia podyktował rzut wolny, ustawiając futbolówkę na szesnastym metrze. Do piłki podszedł Michał Rakoczy i pięknym strzałem w okienko bramki pokonał Pawła Sokoła.

Spotkanie przeniosło się do środkowej strefy boiska i wydawało się, że przed przerwą bramki nie padną. W 39. minucie goście wyprowadzili jednak świetną kontrę. Rakoczy fantastycznym prostopadłym podaniem pomiędzy obrońcami obsłużył Patryka Zauchę, a ten nie pomylił się w pojedynku z Sokołem.

Jeszcze przed przerwą Korona szaleńczo ruszyła do odrabiania strat, ale na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 59. minucie do rzutu rożnego podszedł Dawid Lisowski, który pojawił się na boisku po zmianie stron i świetnym dośrodkowaniem stworzył szansę Mateuszowi Sowińskiemu. Jego piękny strzał w kierunku okienka mógł trafić do siatki, ale świetnie w bramce spisywał się Mrózek.

Dwie minuty później tuż przed polem karnym faulowany był Długosz. Do piłki podszedł Dawid Lisowski i tym razem cudowne uderzenie przeistoczyło się w gola. Korona przejęła inicjatywę spotkania. W 70. minucie Rogoziński wypatrzył w polu karnym Długosza. Ten dryblując został faulowany i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na „wapno”. Do piłki podszedł Gawlik, ale jego strzał obronił Mrózek.

Chwilę później Cracovia wyprowadziła trzecią kontrę i po raz trzeci zdobyła gola. O ile przy strzale Zauchy fenomenalną interwencją popisał się Sokół, o tyle przy dobitce Rakoczego był już bezradny.

Wydawało się, że lider Centralnej Ligi Juniorów będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się z pierwszą wiosenną porażką. Ta drużyna wielokrotnie jednak udowadniała, że potrafi walczyć do końca. W 81. minucie kielczanie wyrównali po stałym fragmencie gry. Znów kapitalną wrzutką popisał się Dawid Lisowski. Prętnik nie zdołał sięgnąć piłki, ale w ogromnym zgiełku Łukasz Bujak odpłacił się za niewykorzystanego karnego i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

To nie był koniec emocji! Korona znów odzyskała wiarę w siebie i ruszyła na bramkę rywala. W 85' minucie w polu karnym faulowany był Petrović i sędzia znów podyktował rzut karny! Tym razem do jedenastki podszedł Dawid Lisowski i pewnym strzałem w środek umieścił futbolówkę w siatce!

W ostatniej akcji meczu żółto-czerwoni udowodnili, że byli w tym spotkaniu lepsi. Petrović uderzył z rzutu wolnego, a Mrózek popełnił jedyny błąd w tym meczu wybijając piłkę przed siebie. Niemal do pustej bramki dobił Piróg, ustanawiając wynik spotkania. Korona odniosła 14 zwycięstwo w tym sezonie i niezmiennie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli!

Korona Kielce – Cracovia 5:3 (1:2)

Bramki: Szelągowski 4’, D. Lisowski 61’, 86', Bujak 81', Piróg 90' – Rakoczy 12’, 72' Zaucha 39’.

Korona: Sokół – Gawlik, Bartosiak, Bujak, Kordas (75’ Petrović) – Długosz (86' Piróg), Prętnik, P. Lisowski, Sowiński, Szelągowski (46’ D. Lisowski) – Górski (65’ Rogoziński).

Cracovia (wyjściowa jedenastka): Mrózek – Zięba, Kruppa, Bracik, Śmigielski – Kafel, Pituła – Zaucha, Rakoczy, Stachera – Biernat.