Wspaniała walka i zwycięstwo w Białymstoku

Ligowa niemoc przełamana! Korona Kielce po emocjonującym pojedynku pokonała Jagiellonię Białystok 3:1. Bramki dla żółto-czerwonych zdobywali Vato Arveladze, Matej Pućko i Felicio Brown Forbes. Warto podkreślić, że podopieczni Gino Lettieriego byli na boisku monolitem i dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wspaniałej walce trzy punkty wracają do Kielc!

Obie drużyny przystąpiły do spotkania z dużą dozą determinacji, aby przełamać ligową niemoc. W pierwszych minutach spotkania żadna ze stron nie rzuciła się do szaleńczych ataków i widać, że najważniejsze było zabezpieczenie tyłów.

W pierwszych 25 minutach Romanczuk i Poletanović postraszyli groźnymi strzałami Matthiasa Hamrola, ale obie próby były niecelne. Korona odpowiedziała uderzeniem głową Brown Forbesa po dośrodkowaniu Vato Arveladze w 28. minucie, ale świetnie w bramce Jagiellonii spisał się Maran Kelemen.

Końcówka przed przerwą w wykonaniu Korony była piorunująca. W 27. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Arveladze. Gruzin popisał się przepięknym trafieniem i w kolejnym meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Matej Pućko i z zimną krwią wykończył swoją szansę podwyższając prowadzenie żółto-czerwonych.

Po zmianie stron kielczanie mądrze bronili dostępu do bramki, czekając na swoje kontrataki. Jagiellonia na początku drugiej połowy chciała jak najszybciej odrobić straty, lecz mimo licznych ataków białostocczanie nie zdołali zaskoczyć Hamrola.

Wydawało się, że kielczanie mają spotkanie pod kontrolą, jednak w 78. minucie zbyt dużo miejsca przed polem karnym miał Novikovas. O ile przy jego strzale piłka odbiła się od słupka, o tyle sprytnie wykorzystał to Imaz, który przejął futbolówkę i trafił do siatki.

W jednej z ostatnich akcji meczu, kielczanie wyszli z fenomenalną kontrą. Pućko wyłożył piłkę Brown Forbesowi, a ten ustalił wynik spotkania! Korona wygrywa na terenie Jagiellonii po raz pierwszy od 2015 roku!

Jagiellonia Białystok – Korona Kiece 1:3 (0:2)

Bramki: Imaz 78' - Arveladze 37’, Pucko 43’., Brown Forbes 90'

Jagiellonia: Kelemen – Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson – Poletanović (46’ Adamec), Romacnczuk – Novikovas, Pospisil, Guilherme (64’ Imaz) – Klimala (73’ Kostal).

Korona: Hamrol – Rymania, Kovacević, Marquez, Gardawski (68’ Skrzecz) – Żubrowski, Petrak – Kosakiewicz, Arveladze (64’ Cebula), Pucko – Brown Forbes (90' Malarczyk).

Żółte kartki: Gardawski, Pucko, Kovacević - Poletanović, Novikovas, Arsenić.