| Rezerwy

Rezerwy nie dały szans Lubrzance

Lider IV ligi świętokrzyskiej, Korona II Kielce, nie miał problemu z pokonaniem dziewiątej drużyny rozgrywek, Lubrzanki Kajetanów. Podopieczni Sławomira Grzesika wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu zwyciężyli 3:0 mimo tego, że całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Macieja Górskiego.

Na pierwsze dogodne sytuacje kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Szczepaniaka czekali do 20. minuty. Wtedy Piotr Pierzchała – grający na pozycji defensywnego pomocnika – zbiegł do narożnika pola karnego i zgrał futbolówkę do Macieja Górskiego. Napastnik oddał mocny strzał pod poprzeczkę, ale skutecznie interweniował golkiper Lubrzanki.

Korona II poczuła wiatr w skrzydłach i już po 4 minutach objęła prowadzenie. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne zgrał Górski, a pięknym strzałem popisał się Ivan Jukić. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i trafiła do siatki.

Kilkadziesiąt sekund później powinno być 2:0. Piłkę w środku pola przejął Piróg i prostopadłym podaniem pomiędzy obrońcami obsłużył Szałasa. Ten przelobował bramkarza, ale piłka o kilka centymetrów minęła bramkę drużyny z Kajetanowa.

Lubrzanka rzadko przedostawała się pod bramkę gospodarzy, jednak w 30. minucie dużo miejsca w polu karnym miał Kopyciński. Mocny strzał z 10 metrów padł jednak łupem Jakuba Osobińskiego. Golkiper popisał się w tej sytuacji świetnym refleksem.

Jeszcze przed przerwą rezerwy żółto-czerwonych podwyższyły prowadzenie. Składna akcja rozpoczęła się od Piróga, który przerzucił piłkę do skrzydła, gdzie był Szałas. Skrzydłowy dośrodkował w kierunku niepilnowanego Górskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Druga połowa zapowiadała się na dużo bardziej wyrównanie, ponieważ Maciej Górski tuż przed zmianą stron otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kielczanie w pełni kontrolowali jednak przebieg spotkania. Korona II z dużym spokojem rozgrywała piłkę w środku pola czekając na dogodne kontry i stałe fragmenty gry. Po rzucie rożnym w 65. minucie Piotr Malarczyk strzałem z woleja mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w skutecznie bronił Dudek.

W 72. minucie błąd defensywy Lubrzanki wykorzystał Rybus, który wdarł się w pole karne i strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.

Korona II Kielce – Lubrzanka Kajetanów 3:0 (2:0)

Bramki: Jukić 24’, Górski 36’, Rybus 72'.

Korona II: Osobiński (82' Wojno) – Skrzecz (60’ Więckowski), Bujak, Malarczyk, Kordas – Jukić (68' Matszewski), Jopkiewicz, Pierzchała, Szałas – Górski, Piróg (56’ Rybus).

Lubrzanka: Dudek – Janyst, Nowak (66' Gajos), Cheneskov, Grzejszczyk – Zwierucha, Foks (46’ Gaj), Bęben (80' Lubocha), Zając (46’ Woźniak) – Zwierzyński, Kopyciński.

Żółte kartki: Bujak, Górski – Foks, Zawierucha

Czerwone kartki: Górski.