| Rezerwy

Korona II wciąż niepokonana wiosną

Korona II Kielce wciąż jest niepokonana na własnym terenie w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 w IV lidze świętokrzyskiej. Tym razem żółto-czerwoni pokonali GKS Nowiny 2:0.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. Gdyby nie fantastyczna postawa w bramce Michała Miśkiewicza, to w 10. minucie mogło już być 2:0. Bramkarz kielczan w kilku stuprocentowych sytuacjach nie dał się jednak zaskoczyć.

Podopieczni  Sławomira Grzesika nie stwarzali sobie wielu sytuacji, ale kiedy znajdowali się pod bramką rywala, robiło się bardzo niebezpiecznie. W 17. minucie Maciej Górski wykorzystał duże zamieszanie w polu karnym. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nogi defensora z Nowin i wpadła do siatki.

W 37. minucie powinno być 1:1. Krzymieński znalazł się w sytuacji sam na sam, ale z kilku metrów fatalnie pudłował. To znów podrażniło żółto-czerwonych, którzy chwilę później podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło wprost na głowę Piotra Pierzchały, a ten po precyzyjnym strzale zdobył drugiego gola dla Korony II.

W  drugiej odsłonie Michał Miśkiewicz miał zdecydowanie mniej pracy. Defensywa żółto-czerwonych nie pozwoliła wyprowadzić przyjezdnym żadnej sytuacji, podczas gdy kielczanie z dużą swobodą konstruowali kolejne ataki. Dwukrotnie przed szansą stawał Górski, ale golkiper GKS-u stawał na wysokości zadania.

Mimo znacznej przewagi nie udało udokumentować się jej kolejnymi trafieniami. Korona II odniosła siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie i wciąż pewnie zasiada na fotelu lidera IV ligi świętokrzyskiej.