Juniorzy młodsi przegrywają w osłabieniu

W 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, juniorzy młodsi Korony Kielce ulegli Podgórzu Kraków 0:3. Nic nie wskazywało na tak wysoką porażkę po pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Czerwona kartka dla kielczan na początku drugiej odsłony odmieniła losy spotkania.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła gola i wydawało się, że kielczanie po zmianie stron mają szansę na wygraną. Jednak już w 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Karol Turek.

Przyjezdni z minuty na minutę zaczęli wypracowywać przewagę i w 53. minucie po strzale z rzutu wolnego wynik spotkania otworzył Miłosz Strzeboński.

- Do przerwy mecz był wyrównany. W drugiej połowie od razu otrzymaliśmy czerwoną kartkę i na pewno trudniej gra się w osłabieniu. Zrobiliśmy niepotrzebny faul i straciliśmy pierwszego gola z wolnego. Byliśmy zmuszeni, żeby się otworzyć i w konsekwencji to kosztowało nas kolejne dwie stracone bramki - podsumowuje Michał Gębura, trener Korony U-17.

W kolejnych minutach goście wyprowadzili dwie zabójcze kontry, po których Krzysztof Bociek wpisywał się na listę strzelców. Mimo usilnych prób w końcówce, żółto-czerwonym nie udało się zdobyć honorowego trafienia.