| KKP

CLJ U-15: Pewne zwycięstwo w Lublinie

Pewne zwycięstwo, dzięki któremu trzy punkty wracają do Kielc. Korona U-15 zwyciężyła z Motorem Lublin 3:0 w 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15. Żółto-czerwoni w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Młodzi Koroniarze byli bardzo zmotywowani do osiągnięcia dobrego rezultatu w tym meczu, po słabszym początku rozgrywek (remis z Cracovią, porażka z Wisłą). Już od pierwszych minut spotkania narzucili bardzo mocne tempo rywalowi, twardo pracując w wysokim pressingu oraz szybko wyprowadzając swoje ataki. Taki sposób gry ekspresowo przyniósł efekty, bo w 5. minucie Bartłomiej Juszczyk prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Pawła Mikosa, który pewnie wykorzystał swoją okazję, strzelając bramkę.

Po przerwie przebieg meczu się nie zmienił. Dalej grę prowadził zespół z Kielc, a Motor mógł tylko zagrozić kontratakiem po błędach indywidualnych. Bramkę na 2:0 zdobył Radosław Seweryś strzałem głową. Wynik spotkania ustalił natomiast Piotr Wójcik po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego stylu gry w dzisiejszym meczu. Narzuciliśmy rywalom wysokie tempo, dominując przez decydowaną większość czasu gry. Cieszy, że aspekty, nad jakimi pracowaliśmy na treningach w ostatnich tygodniach są przez zespół realizowane. Możemy być również zadowoleni z postawy zawodników wchodzących dzisiaj z ławki, po zmianach personalnych nasz styl gry nie uległ zmianie. Musimy dalej pracować nad koncentracją przez cały czas trafiania meczu, bo przez niewymuszone błędy indywidualne na własnej połowie mogliśmy sprezentować gospodarzom zdobycie bramki – podsumowali trenerzy Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Motor Lublin – Korona Kielce 0:3 (0:1)

Bramki: Paweł Mikos, Radosław Serweryś, Piotr Wójcik

Korona: Piątkowski (Sandach) - Matusiewicz, Kudzia (C) (Dorobek), Seweryś, Szczepanek – Szczepański (Wójcik), Grabarczyk, Głowacki (Nasidłowski), Mikos (Toboła) - Juszczyk (Przybysławski), Kralka (Gocał)