Długosz z hat-trickiem i zwycięstwo Korony U-18

Juniorzy starsi Korony Kielce po raz kolejny udowodnili, że zasłużenie zasiadają na fotelu lidera Centralnej Ligi Juniorów U-18. Podopieczni Marka Mierzwy i Krzysztofa Mądzika pokonali Jagiellonię Białystok 3:1. Bohaterem spotkania był Wiktor Długosz, który zdobył wszystkie trafienia dla żółto-czerwonych.

W pierwsza połowa stała na wyrównanym poziomie, natomiast więcej sytuacji do zdobycia gola miała Jagiellonia. W 15. minucie po groźnym strzale z dystansu piłka zmierzała w okienko bramki, ale skuteczną interwencją popisał się Paweł Sokół.

Dziesięć minut później Korona odpowiedziała groźnym atakiem. Dawid Lisowski podaniem na skrzydło otworzył drogę Kornelowi Kordasowi. Ten dośrodkował w pole karne wprost na nogę Sowińskiego, ale strzał z bliskiej odległości był niecelny.

Jagiellonia odpowiedziała dwie minuty później. W sytuacji sam na sam znalazł się Twarowski, ale jego intencje fenomenalnie wyczuł Sokół po raz kolejny ratując kolegów przed utratą gola. W 38. minucie przyjezdni ponownie stworzyli sobie szansę jeden na jeden z golkiperem kielczan i tym razem Mikołaj Nawrocki trafił do siatki.

Cztery minuty później było już 1:1. Dawid Lisowski był faulowany przed polem karnym, a do rzutu wolnego podszedł Wiktor Długosz. Strzał w krótki róg zaskoczył golkipera przyjezdnych i futbolówka wylądowała w bramce.

Kilka minut po przerwie Długosz ponownie przypomniał o sobie defensywie „Jagi”. Pomocnik urwał się obrońcom i zakończył 30 metrowy rajd strzałem w długi róg bramki dając gospodarzom prowadzenie.

W 62. minucie na lewym skrzydłem efektownym dryblingiem popisał się Dawid Lisowski. Pomocnik wdarł się w pole karne, ale został zatrzymany faulem przez defensorów Jagi. Sędzia wskazał na jedenastkę, a karnego na gola zamienił niezawodny tego dnia Długosz. Siedem minut później zdobywca hat-tricka opuścił boisko i został pożegnany owacjami kibiców.

Wynik spotkania nie uległ zmianie. Korona Kielce odniosła piętnaste zwycięstwo w tym sezonie i z dorobkiem 48 punktów prowadzi w Centralnej Lidze Juniorów.

Korona Kielce U-18 – Jagiellonia Białystok U-18 3:1 (1:1)

Bramki: Długosz 42’, 52’, 62’ – Nawrocki 38’

Korona: Sokół – Gawlik, Bartosiak, Bujak, Kordas – Prętnik, P. Lisowski (89' Kloc) – Długosz (69’ Piróg), Sowiński (60’ Szelagowski), P. Lisowski – Rogoziński (57’ Górski).

Jagiellonia: Kaczorowski – Wolanin (67’ Wasilewski), Ozga, Gdowik, Pankiewicz – Orpik (57’ Sakowicz), Nawrocki – Matus, Struski, Łapiński (67’ Bortniczuk) – Twarowski (79’ Huczko).