Do zwycięstwa zabrakło niewiele

Matthias Hamrol nie miał wiele pracy w sobotnim starciu z Lechem Poznań. Defensywa Korony Kielce spisywała się niemal bezbłędnie i nie pozwoliła przyjezdnym rozwinąć skrzydeł. Zabrakło jednak szczęścia pod bramką rywala. Żółto-czerwoni na Suzuki Arenie zremisowali z „Kolejorzem” 0:0.

To spotkanie mogło zacząć się świetnie dla Korony Kielce. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Adnan Kovacević powinien z najbliższej odległości umieścić piłkę w siatce, ale obrońca niestety spudłował.

Kielczanie z minuty na minutę stwarzali sobie coraz większą przewagę. W 18. minucie strzał Rymaniaka zza pola karnego zmierzał w kierunku niepilnowanego Brown Forbesa, ale napastnik nie zdołał zmienić toru piłki i zaskoczyć Buricia. Przed przerwą Kostarykanin mógł jeszcze dwukrotnie otworzyć wynik spotkania, ale golkiper Lecha skutecznie interweniował.

Po przerwie żółto-czerwoni nie zwalniali tempa. W 59. minucie po składnej akcji piłka wylądowała pod nogami Pućki, który będąc w polu karnym huknął z woleja. Wydawało się, że futbolówka zmierza do siatki, ale w ostatniej chwili została zablokowana, a kielczanie mieli tylko rzut rożny.

W 68. minucie Korona znów stanęła przed świetną szansą. Błąd defensywy wykorzystał Brown Forbes, który przejął piłkę i zgrał do Arveladze, ale próba Gruzina nie trafiła w światło bramki. Po chwili Vato zwodem minął zawodnika Lecha w środku pola stwarzając sobie wiele przestrzeni. Uderzenie zza szesnastki pozostawiało jednak wiele do życzenia.

W końcówce spotkania do ofensywy podłączył się również Bartosz Rymaniak. Kapitan minął zwodem rywala i wydawało się, że był faulowany w szesnastce, jednak gwizdek sędziego nie został użyty. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Korona Kielce – Lech Poznań 0:0

Korona: Hamrol – Rymaniak, Marquez, Kovacević, Gardawski – Petrak, Żubrowski – Kosakiewicz, Arveladze, Pućko (85' Jukić) – Brown Forbes (69’ Soriano).

Lech: Burić – Gumny, Janicki, Vujadinović, Tomsik – Radut (67’ Jóźwiak), Gajos, Trałka, Makuszewski (83' Kostevych), Tiba (67’ Jevtić) – Gytkjaer.

Żółte kartki: Arveladze – Gajos, Janicki