| KKP

CLJ U-15: Porażka z AP 21

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2004 rozegrali spotkanie 4. kolejki Centralne Ligi Juniorów U-15 z AP 21 Kraków. Po bardzo zaciekłym meczu nasz zespół w nieszczęśliwych okolicznościach przegrał mecz w stosunku 1:2.

Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. Pierwsze 30 minut to zdecydowana kontrola gry prowadzona przez kielczan. Mimo, że udało się stworzyć kilka dogodnych okazji, to nie udało się zdobyć bramki i na przerwę zawodnicy zeszli z bezbramkowym remisem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się w bardzo nieoczekiwany sposób. W 48 minucie przy rozegraniu piłki zagapił się bramkarz żółto-czerwonych i nabił nabiegającego napastnika gospodarzy, po czym piłka wpadła do bramki.

Po utracie gola nasz zespół prowadził grę w ataku pozycyjnym i utrzymywał się przy piłce dłużej niż przeciwnik, jednak w przeciwieństwie do pierwszej części spotkania Koroniarze często tracili piłkę i byli narażeni na szybki atak.

W 67. minucie w szczęśliwych okolicznościach i błędzie bramkarza gości udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przeciwnik wyprowadził kontratak swoją lewą stroną, po którym sędzia podyktował rzut karny. Goście go wykorzystali. Po golu na 1:2 nasza drużyna rzuciła się do ataków, często prostymi środkami. Udało się kilkukrotnie zagrozić bramce, obijając m.in. poprzeczkę, ale nie udało się zdobyć gola wyrównującego.

- Trudny mecz do oceny przez pryzmat wyniku. Prowadziliśmy grę w odpowiedni sposób w pierwszej połowie, dominując przeciwnika, jednak nie udało się tego udokumentować bramką. Musimy zdecydowanie popracować na utrzymaniem poziomu gry w każdej sytuacji boiskowej, ponieważ po bramce na 0:1 w organizację naszej gry wkradało się dużo chaosu i nieprzemyślane zagrania – podsumowali trenerzy Korony U-15, Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Korona Kielce – AP 21 Kraków 1:2 (0:0)

Bramka dla Korony: Kacper Żabka

Korona: Piątkowski - Matusiewicz (Przybysławski), Kudzia (C), Seweryś, Szczepanek – Szczepański, Grabarczyk, Głowacki (Żabka), Mikos (Bieńkowski) - Juszczyk (Zaliński), Kralka (Gocał)