| Rezerwy

Lider IV ligi nie zawiódł

Piąty mecz w rundzie wiosennej i komplet zwycięstw Korony II Kielce. Tym razem podopieczni Sławomira Grzesika pokonali na wyjeździe Alit Ożarów 2:0. To już czwarty raz w 2019 roku, gdy żółto-czerwoni zachowali czyste konto.

Alit Ożarów – Korona II Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: Malarczyk 44’, Jukić 75’.

Korona: Miśkiewicz (89’ Wojno) – Kallaste, Tamm (85’ Kloc), Malarczyk, Więckowski – Dziubek (73' Świderski), Pierzchała – Szałas, Jopkiewicz, Jukić – Matuszewski (46’ J. Gurski).

Rezerwy Korony od pierwszej minuty kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Kielczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak długo nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie ożarowskiej obrony. – Trener Krawiec ustawił swój zespół bardzo defensywnie i nie mogliśmy zdobyć gola przez niemal całą pierwszą połowę. Na szczęście w końcówce sprawy w swoje ręce wziął Piotr Malarczyk – mówi szkoleniowiec Korony II, Sławomir Grzesik.

Wychowanek żółto-czerwonych w 44. minucie oddał kapitalne uderzenie z rzutu wolnego, po którym kielczanie objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Po zmianie stron widowisko nie uległo zmianie. – Obraz gry był podobny. Byliśmy lepszą stroną, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji, ale na drugiego gola czekaliśmy do 75. minuty – relacjonuje trener drugiego zespołu Korony II.

Wówczas składną akcję przeprowadził Więckowski oraz Szałas. Ten drugi zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, gdzie widowiskowym uderzeniem wynik spotkania ustalił Ivan Jukić.

W końcówce meczu wiele wskazywało na to, że Alit zdobędzie kontaktowe trafienie. Arbiter zawodów w doliczonym czasie gry podyktował jedenastkę dla gospodarzy, jednak skuteczną interwencją popisał się Krystian Wojno, którego trener Grzesik wprowadził na boisko zaledwie kilka minut wcześniej.