| KKP

CLJ U-15: Cenne zwycięstwo w Rzeszowie

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2004 rozegrali wyjazdowe spotkanie 5. kolejki Centralne Ligi Juniorów U-15 z Resovią. Zacięte starcie zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Kralka.

Przez pierwsze 20 minut większość gry toczyła się w środku pola, a żaden z zespołów nie był w stanie wywalczyć sobie przewagi. Z każdą następną minutą nasi zawodnicy nabierali coraz więcej pewności siebie, mocniej wywierając presję na przeciwnika i coraz lepiej radząc sobie w ataku pozycyjnym. Mimo kilku okazji Korony na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona meczu to kompletna dominacja spotkania przez kielczan. Przyjezdni mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, grali przede wszystkim na połowie przeciwnika oraz stwarzali sporą ilość okazji do zdobycia bramki.

Gospodarze w tej części meczu ograniczali się praktycznie do wybijania piłki jak najdalej od własnej bramki. Gola zespół z Kielc zdobył po dobrej akcji wprowadzonego w drugiej połowie Kamila Gocała. Zawodnik będąc tyłem do bramki dograł futbolówkę do Bartosza Kralki, który w świetny sposób ją przyjął na piętnastym metrze i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Ataki naszych zawodników nie ustawały do końca meczu. Udało się również wywalczyć rzut karny, ale nie wykorzystał go Radosław Seweryś.

- Gratulujemy zespołowi postawy, szczególnie w drugiej połowie meczu. Szkoda, że nie udało się wykorzystać większej ilości sytuacji, ponieważ wynik spotkań powinien być zdecydowanie wyższy – podsumowują trenerzy Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Resovia Rzeszów - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramka: Kralka

Korona U-15: Sandach, Żabka, Seweryś, Szczepański (Cyran), Przybysławski, Grabarczyk, Zaliński (Nasidłowski), Szczepanek (Dorobek), Kralka (Łuczak), Juszczyk (Gocał), Dembiński (Toboła).