Juniorzy młodsi dalej liderem!

Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby na stadionie przy ulicy Prostej w Kielcach pewnie pokonali BKS Lublin 2:0. Dzięki bramkom Jakuba Rybusa i Szymona Płocicy Żółto-czerwoni pozostali na pozycji lidera tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Korona Kielce - BKS Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Rybus 30', Płocica 51'

Korona: Karyś – Skupień (88' R. Turek), Kiełb, Klapa, Cukrowski – Jagła (75' Kośmicki), K. Turek (80' Drabik), Kaczmarski, Tomczyk (58' Słabosz) - Płocica (82' Śliwa), Rybus.

Kielczanie nie mieli wielkich problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli. Już w 30. minucie prostopadłe podanie Iwo Kaczmarskiego wykorzystał Jakub Rybus, który po kilkudziesięciumetrowym rajdzie pokonał lubelskiego bramkarza.

Tuż po przerwie po podobnej akcji Żółto-czerwoni podwyższyli na 2:0. Tym razem w roli podającego wystąpił Rybus, a skutecznym wykończeniem popisał się Szymon Płocica. Koroniarze mogli wygrać jeszcze więcej, ale w kolejnych fragmentach meczu nie byli już tak skuteczni.

TABELA I TERMINARZ CLJ U-17

Kolejny mecz juniorzy młodsi Korony rozegrają w czwartek na wyjeździe. O godzinie 12.00 ich rywalem będzie Stal Mielec.