Nerwowa końcówka nie zabrała zwycięstwa Koronie

Dominacja przez niemal całe spotkanie i nerwowa końcówka w wykonaniu Korony Kielce. Żółto-czerwoni prowadzili do 80. minuty już 3:0 i w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Lech wykorzystał błędy kielczan przed ostatnim gwizdkiem i ostatecznie doprowadził do stanu 3:2. Korona odnosi dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie CLJ i przybliża się do mistrzostwa ligi.

Korona Kielce – Lech Poznań 3:2 (2:0)

Bramki: Szleągowski 23’ (k), Rogoziński 45’, Piróg 63’ – Wachowiak 80’, Giałczyk 90'.

Korona: Sokół – Gawlik, Bartosiak (80’ Świderski), Bujak, D. Lisowski – Prętnik, Petrović (80’ J. Gurski) – J. Górski (86’ Sowiński), Szelągowski, Piróg – Rogoziński.

Lech (wyjściowa jedenastka): Benedykciński – Białczyk, Szramowski, Janiak, Szymczak, Pleśnierowicz, Burman, Niewiadomski, Giełzak, Makuch, Zalewski.

Przewaga Korony Kielce została udokumentowana już w 23. minucie. Po faulu w polu karnym na Pirógu sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Wynik spotkania otworzył Daniel Szelągowski.

Żółto-czerwoni rzadko wpuszczali Lecha Poznań na własną połowę i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się Kacper Rogoziński i po efektownym strzale z powietrza umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Korona była głodna kolejnych goli i udało się to zrobić w 63. minucie. Wyróżniający się na boisku Artur Piróg przejął piłkę przed szesnastką, minął rywala i pięknym strzałem zmieścił piłkę przy słupku.

W końcówce spotkania Lech zdobył honorowe trafienie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Wachowiak, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

W końcówce spotkania zrobiło się bardzo nerwowo. W doliczonym czasie gry Lech wykorzystał błędy Korony i zdobył trafienie kontaktowe. Więcej goli już nie padło.  Kielczanie znów wygrali przed własną publicznością i na pięć kolejek przed końcem sezonu Centralnej Ligi Juniorów mają dwanaście punktów przewagi nad drugim Śląskiem Wrocław.