CLJ U-17: Korona wiceliderem

Juniorzy młodsi Korony Kielce zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Motorem Lublin 0:0. Żółto-czerwoni po ośmiu kolejkach zajmuj drugie miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym co lider grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17, Wisła Kraków.

Motor Lublin U-17 – Korona Kielce U-17 0:0

Korona: Karyś – Skupień (46 Kośmicki), Kiełb, Dela (46’ Klapa), Cukrowski, Konstantyn (46‘ Jagła), K. Turek, Kaczmarski (65’ R. Turek), Ł. Gurski (46’ Tomczyk), Płocica (46’ Słabosz), Rybus.

W pierwszej odsłonie Korona stworzyła sobie tylko jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki. Żółto-czerwoni mogli strzelić bramkę do szatni, jednak skuteczność w polu karnym pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak podkreślić, że kielczanie mieli w pierwszej odsłonie sporo szczęścia.

- Zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej połowie, dlatego w przerwie dokonaliśmy od razu pięciu zmian. Zespół Motoru grał lepiej, a w ostatnim kwadransie mógł strzelić nam co najmniej jednego gola, jednak nie wykorzystali rzutu karnego z 35. minuty. Szkoda, że my także nie wykorzystaliśmy swojej sytuacji – mówi Marek Graba, trener Korony U-17.

Roszady w przerwie przyniosły oczekiwany efekt. Korona po zmianie stron była zespołem zdecydowanie lepszym niż przed przerwą, jednak znów skuteczność nie była atutem przyjezdnych. – Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Motoru, natomiast później zaczęliśmy dochodzić do głosu. Mieliśmy dwie dogodne sytuacje po rzutach wolnych z centralnej strefy tuż przed polem karnym, ale za każdym razem obijaliśmy mur – podsumował trener Graba.

Podopieczni trenera Michała Gębury oraz Marka Graby 1 maja o godz. 12 zmierzą się przed własną publicznością z liderem – Wisłą Kraków. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Wstęp na stadion przy ul. Prostej jest darmowy!