| Rezerwy

Korona II wygrywa w Sędziszowie

Korona II Kielce odnosi szóste zwycięstwo z rzędu w IV lidze świętokrzyskiej. Podopieczni Sławomira Grzesika pokonali na wyjeździe Unię Sędziszów 2:0. Bramki wpadały dopiero w końcówce spotkania, a na listę strzelców wpisywali się Piotr Pierzchała oraz Dawid Szałas.

Unia Sędziszów – Korona II Kielce 0:2 (0:0)

Bramki: Pierzchała 72’, Szałas 82’

Korona II: Osobiński – Więckowski, Kallaste, Kloc, Kordas – Jopkiewicz, Pierzchała – Długosz, Szałas, Rogoziński (85’ K.Turek) – Gurski (65. Matuszewski).

Unia Sędziszów broni się zaciekle przed spadkiem z IV ligi świętokrzyskiej. Przez wzgląd na to, sobotni mecz dla Korony II Kielce był bardzo wymagającą potyczką. – Z rywalami, którzy walczą o życie gra się naprawdę niewygodnie. To był bardzo ciężki mecz dla naszej drużyny pod względem fizycznym i siłowym. Nasza drużyna była bardzo młoda i musiała przeciwstawić się twardej, agresywnej grze rywala. Gospodarze nie stwarzali sobie szans, ale my również ich nie mieliśmy – tłumaczy Sławomir Grzesik, trener Korony II Kielce.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek. Żółto-czerwoni w przerwie wyciągnęli wnioski ze swojej gry, dzięki czemu druga odsłona była dużo ciekawszym widowiskiem. – Zmieniliśmy po przerwie ustawienie oraz sposób rozgrywania. Szybciej operowaliśmy piłką i częściej zmienialiśmy pozycje w liniach ofensywnych. To przyniosło oczekiwane efekty – mówi trener żółto-czerwonych rezerw.

W 72. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Wiktor Długosz. Piłka spadła wprost na głowę wbiegającego w szesnastkę Piotra Pierzchałę, który otworzył wynik spotkania. Niecały kwadrans później było 2:0. Akcję zainicjował Jopkiewicz dobrym przerzutem do Rogozińskiego. Ten wycofał piłkę na ósmy metr, gdzie znalazł się Szałas. Jego uderzenie wewnętrzną częścią stopy dało Koronie II drugiego gola. - To dla nas kolejny krok. Bardzo cieszą nas trzy punkty wywiezione z Sędziszowa, ponieważ był to bardzo wymagający teren – podsumowuje trener Grzesik.

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek, Korona II Kielce zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 73 punktów. Przewaga nad drugim Neptunem Końskie wynosi pięć „oczek", jednak wicelider IV ligi świętokrzyskiej ma do rozegrania jedno spotkanie więcej.