| Rezerwy

Podział punktów przy Szczepaniaka

Korona II Kielce zremisowała 1:1 z Naprzodem Jędrzejów w 29.kolejce IV ligi świętokrzyskiej. Wynik spotkania otworzył Maciej Górski, jednak w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Karol Gilewski.

Korona II Kielce – Naprzód Jędrzejów 1:1 (1:0)

Bramki: Górski 11’ – Gilewski 80’

Korona II: Miśkiewicz – Skrzecz (46’ Więckowski), Świderski, Tamm (60’ Gadomski), Kosakiewicz (46’ Malec) – Jopkiewicz, Dziubek – Długosz (46’ Jukić), Sowiński (46’ Petrović), Szałas – Górski.

Naprzód: Majcherczyk – Bębenek (50’ Kasza), Piechota, Maciejewski, Olszewski – Gilewski, Osiński – Butenko (90’ Formenik), Owczarek (82’ Bożęcki),  Blicharski (77’ Tekiel) – Kowalczyk.

Żółte kartki: Malec – Butenko, Kowalczyk.

Wynik spotkania już w 11. minucie otworzył Maciej Górski. Napastnik dostał podanie z prawej strony od Oktawiana Skrzecza i nie miał problemów z wykończeniem sytuacji przed bramką rywala.

Żółto-czerwoni przeważali, ale mieli problem z przedostaniem się w pole karne Naprzodu, który nastawił się na defensywną grę. Podopieczni Sławomira Grzesika próbowali zaskoczyć bramkarza rywali strzałami zza pola karnego. O ile uderzenie Sowińskiego z 30. minuty nie stworzyło większego zagrożenia, o tyle kilka minut później piłka po pięknym uderzeniu Dziubka zmierzała w okienko jędrzejowskiej bramki, jednak kapitalną interwencją popisał się golkiper gości.

Kielczanie schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron Naprzód zaczął grać dużo odważniej, dzięki czemu stworzył sobie kilka sytuacji, po których mógł doprowadzić do wyrównania. Skuteczność była jednak największym mankamentem w grze przyjezdnych.

W 80. minucie spotkania goście wyprowadzili sprytną kontrę. Dwóch zawodników Naprzodu było na pozycji spalonej, jednak zza linii obrony wybiegł Karol Gilewski. Zawodnik gości w sytuacji sam na sam pokonał Michała Miśkiewicza.

W końcówce spotkania kielczanie mogli zdobyć gola, na 2:1, jednak uderzenie Petrovicia z rzutu wolnego minęło bramkę Naprzodu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.