CLJ U-17: Korona rozbiła Stal i awansowała do półfinału mistrzostw Polski!

Korona Kielce w świetnym stylu zakończyła rozgrywki wiosenne Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żółto-czerwoni przypieczętowali awans do najlepszej czwórki w Polsce zwycięstwem z wiceliderem, Stalą Mielec. Kielczanie rozbili rywali 4:0 i pozostali niepokonaną drużyną w rundzie rewanżowej!

Korona Kielce U-17 - Stal Mielec U-17 4:0 (1:0)

Bramki: Rybus 10', 66', Tomczyk 63', J. Gurski 77'.

Korona U-17: Karyś - Kośmicki, Kiełb (76' Klapa), Dela, Cukrowski - Tomczyk (78'Skupień), R. Turek (46' Gierczak), K. Turek (73' Ł. Górski), Konstantyn - Płocica (53' Bartosik) - Rybus (70' Śliwa).

Stal U-17: Dudek - Bakowski, Kozłowski, Chmielowiec, Soboń (68' Ogiba), Woś (63' Czop), Bajorek (72' Pyryt), Sztuka (46' Dziedzic), Guca, Maj, Kramarz.

Mecz nie mógł ułożyć się lepiej dla gospodarzy. Już w 10. minucie Jakub Konstantyn wstrzelił piłkę w pole karne, a Rybus sprytnym zgraniem zaskoczył bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Było to jedyne trafienie przed zmianą stron. - Chłopcy chcieli wygrać i to od pierwszej minuty spotkania było widoczne. Szybko strzeliliśmy bramkę, ale szkoda, że później oddaliśmy inicjatywę i nie zwiększyliśmy swojej przewagi. Na szczęście wszystko wróciło do normy po przerwie - tłumaczy Michał Gębura, trener juniorów młodszych Korony.

Po trudniejszym okresie w drugiej części pierwszej odsłony kielczanie wyszli na drugie 45 minut niczym narodzeni na nowo. Już w 63. minucie strzał Tomczyka znalazł drogę do siatki, a zaledwie 180 sekund później żółto-czerwoni dobili Stal trzecim golem. Prostopadłe podanie od Konstantyna bez zarzutu wykorzystał Rybus zdobywając swoją drugą bramkę.

Nie był to jednak koniec emocji. Publiczność, która przybyła na obiekt przy ul. Prostej zobaczyła jeszcze jednego gola. Wynik spotkania ustalił Jakub Gurski, który w 70. minucie wykończył krótko rozegrany stały fragment gry.

- Nikomu głośno nie mówiliśmy o naszych celach. Staraliśmy się w każdym kolejnym spotkaniu prezentować się jak najlepiej i zgarniać punkty. W podświadomości mieliśmy jednak wygranie ligi i to budujące, że drużyna zrealizowała nasze założenia. W drugiej rundzie tych rozgrywek nie przegraliśmy żadnego spotkania. O ile wcześniej zdarzały nam się wpadki, to w końcówce graliśmy pewnie. Pamiętajmy, że to piłka młodzieżowa. Szukaliśmy optymalnych rozwiązań, daliśmy grać wielu zawodnikom, ale myślę, że zasłużyliśmy na ten triumf. Teraz wszystko w naszych głowach i rękach i zobaczymy, co przyniesie mecz z Lechem - podsumowuje trener Gębura.

Żółto-czerwoni byli najlepsi w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U-17. Kielczanie wyprzedzili drugą Stal Mielec o 6 punktów. W półfinale mistrzostw Polski juniorów starszych Korona Kielce zagra z Lechem Poznań. Pierwszy mecz odbędzie się 8 czerwca. Rewanż pięć dni później.