| Rezerwy

W niedzielę mecz o awans!

Korona II Kielce już w niedzielę ma szansę przypieczętować awans do III ligi przed własną publicznością. Żółto-czerwoni zmierzą się na stadionie przy ul. Szczepaniaka z Nidą Pińczów. Kielczanom brakuje zaledwie punktu, aby zapewnić sobie mistrzostwo.

Warunki pogodowe pokrzyżowały przed tygodniem plany podopiecznych Sławomira Grzesika. Mecz w Radoszycach z tamtejszym Partyzantem został odwołany przez wzgląd na ogromną ulewę. Co ciekawe, przerwane zostało również spotkanie wicelidera. Neptun Końskie, który mierzył się na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów. Tam po 47. minutach był wynik 0:0. Oba mecze zaplanowano na 12 czerwca. Kielczanie rozpoczną swój mecz w Radoszycach o 17:30.

Sprawa awansu została więc przesunięta o tydzień. Dzięki temu Korona II może wywalczyć awans w domu i cieszyć się z kibicami żółto-czerwonych z mistrzostwa IV ligi świętokrzyskiej.

Liczby są najlepszą wizytówką Korony II. W tym sezonie kielczanie w roli gospodarza wygrywali już 13 razy, odnieśli jeden remis i zaledwie raz przegrali. Bilans bramek to 56-8.

Zapraszamy na mecz lidera IV ligi świętokrzyskiej wszystkich kibiców Korony Kielce. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Początek meczu z Nidą Pińczów w niedzielę (9 czerwca) o godz. 17 na stadionie przy ul. Szczepaniaka.