| Sparing

Porażka z hiszpańskim AFE

W drugim sparingu w Opalenicy Korona Kielce przegrywa z hiszpańską reprezentacją AFE 1:3. Honorowe trafienie dla żółto-czerwonych zdobył z rzutu karnego Matej Pućko.

W pierwszej połowie obie strony nie stwarzały sobie wielu sytuacji. Na początku to kielczanie mieli sytuację, po której mogli objąć prowadzenie, jednak podanie Piróga do Sowińskiego było zbyt lekkie, aby napastnik zdołał oddać z najbliższej odległości strzał. Długo utrzymywał się wynik remisowy, ale w końcówce pierwszej odsłony Hiszpanie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Ruiz i piękną przewrotką umieścił piłkę w siatce.

Korona jeszcze przed przerwą mogła doprowadzić do wyrównania. Skrzecz z lewego skrzydła wyłożył piłkę do Pućki, ale podanie znów było odrobinę zbyt lekkie, aby nasz zawodnik mógł oddać strzał.

Po przerwie Korona atakowała odważniej, co przyniosło efekt w 56. minucie. Wysoko ustawieni kielczanie przejęli piłkę na połowie rywala. Sewerzyński najpierw odebrał futbolówkę, a potem wdarł się z nią w pole karne. Pomocnik był faulowany, a sędzia wskazał na „wapno”. Do jedenastki podszedł Pućko i doprowadził do wyrównania.

Nieco ponad dziesięć minut później, to goście wyszli na ponowne prowadzenie. Pacheco wykorzystał błąd naszej obrony, przyjął piłkę po dośrodkowaniu w pole karne i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 1:3. Mocny strzał zza pola karnego oddał Merchan, a Kukić nie zdołał skutecznie interweniować przy tym strzale.

Korona Kielce – AFE Hiszpania 1:3 (0:1)

Bramki: Pućko 56’ – Ruiz 41’, Pacheco 68’, Merchan 73’

Korona: Kukić – Szymusik (46’ Żyro), Pierzchała, Gnjatić, Bujak – Sewerzyński, Piróg (46’ Radin) – Pućko (63’ Arveladze), Skrzecz (74’ Dziwniel), Jukić (74’ Cebula) Sowiński (46’ Szelągowski).

AFE: Montano (46’ Tejero) – Iglesias (46’ Ramirez), Momprevil (46’ Pacheto), Roman (46’ Inigo), Ruiz (46’ Lozano) – Miguel (46’ Montano), Alvarez (46’ Garcia) – Diaz (46’ Merchan), Martin (46’ Palacios), Fernand (46’ Egea) – Garcia (46’ Mendigutxia).