| Sparing

Remis z Vitesse

Po bardzo wyrównanym pojedynku Korona Kielce zremisowała z SBV Vitesse 1:1. Bramkę dla Żółto-czerwonych jeszcze w pierwszej połowie zdobył Marcin Cebula. Vitesse doprowadziło do wyrównania za sprawą Matusa Bero.

Od początku meczu Korona starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem.  W 12. minucie Marcin Cebula minął na pełnej szybkości bramkarza Vitesse, ale nie zdołał wyhamować, ani oddać strzału w światło bramki. Po interwencji obrońców piłkę próbował umieścić w bramce Vato Arveladze, ale strzał został zablokowany. Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Michal Papadopulos jednak sędzia uznał, że wcześniej był na spalonym.

W 25. minucie bramkę strzelił Cebula po asyście Vato. Kontratak w wykonaniu kieleckiego zespołu i szybka wymiana piłki przed polem karnym Vitesse, zakończone zostały celnym strzałem z 7 metrów pomocnika żółto-czerwonych. Kilkanaście minut później ładną interwencją popisał się Paweł Sokół, wybijając na rzut rożny futbolówkę, która zmierzała w okienko bramki Korony, po uderzeniu głową zawodnika Vitesse. Przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy faulowanego Żubrowskiego, który wcześniej zszedł z boiska, zmienił Rodrigo Zalazar. Urugwajczyk zanotował więc debiut w nieoficjalnym spotkaniu Korony.

Pierwsza połowa była bardzo solidna w wykonaniu kieleckiego zespołu. Żółto-czerwoni przeważali na boisku, czego efektem było jednobramkowe prowadzenie. Nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, kontrolowali przebieg spotkania, wysoko rozpoczynali pressing i szukali swoich okazji w kontrach.

Rozpoczynając drugą część spotkania Korona nie miała zamiaru zwalniać tempa i bronić korzystnego wyniku. Raz po raz kieleccy piłkarze starali się doprowadzić do podwyższenia prowadzenia. Holendrzy również nie pozostawali dłużni i szukali swoich okazji do wyrównania. W efekcie przez większą część drugiej połowy akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą. Trener Gino Lettieri zmieniał kolejnych zawodników, aby utrzymać wysokie tempo gry i dać szansę wykazać się rezerwowym.
W 78. minucie Vitesse doprowadziło do wyrównania. Po pierwszym strzale piłka została odbita przez obrońców kielczan, jednak dobitka Matusa Bero znalazła drogę do bramki interweniującego Pawła Sokoła. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce – SBV Vitesse 1:1 (1:0)

Bramki: Cebula ’25, - Bero ’78

Korona: Sokół – Gardawski (85’ Szymusik), Marquez (80’ Tzimopoulos), Kovacević (82’ Pierzchała), Dziwniel (57’ Kosakiewicz), Gnjatić (75’ Sewerzyński), Żubrowski (44’ Zalazar), Pacinda (82’Sowiński), Arveladze (62’ Pućko), Cebula (69’ Skrzecz), Papadopulos (67’ Żyro).

Vitesse (skład wyjściowy): Bayazit - Lelieveld, Doekhi, Hajek, Kara, Bero, Ali, Foor, Buitink, Darfalou, Grot.