Wygrana na inaugurację w CLJ-U18

Korona Kielce pokonała Górnika Zabrze 2:1 w pierwszym meczu sezonu 2019/2020 CLJ U-18. Żółto-czerwoni zwyciężyli po bramkach Jakuba Górskiego i Jakuba Konstantyna.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla kieleckiego zespołu. Już w 19 sekundzie meczu, piękną asystą popisał się Jakub Konstantyn, a płaskim strzałem Jakub Górski wyprowadził Koronę Kielce na prowadzenie. Kilka minut później strzelec pierwszej bramki ponownie miał idealną okazję do zmiany wyniku. Górą tym razem był jednak bramkarz gości uprzedzając swoją interwencją strzał napastnika. Górnik Zabrze w 11. minucie wykorzystał swoją szansę po stałym fragmencie gry. Futbolówkę do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego skierował Jan Flak.

Po kilkunastu minutach nastąpiła przerwa techniczna na uzupełnienie płynów. Po jednej z kontr kieleckiego zespołu Daniel Szelągowski popisał się świetną akcją lewą stroną zakończoną strzałem. Jednak tym razem bramkarz Górnika palcami zdołał skierować piłkę na poprzeczkę,  po czym opuściła ona plac gry. W 23. minucie ponownie Szelągowski wyśmienicie podał tym razem do wbiegającego w pole karne Jakuba Konstantyna, a ten posłał piłkę po ziemi obok interweniującego ? prosto w do bramki gości. Mecz przebiegał w naprawdę szybkim tempie. Obie drużyny rewanżowały się sobie nawzajem akcja za akcję. W 36. minucie bramkarz Korony - Jakub Karyś uratował swój zespół przed samobójczą bramką niefortunnie interweniującego obrońcy kieleckiego zespołu. W odpowiedzi Szelągowski popisał się kolejnym rajdem po lewej stronie boiska, ograł dwóch obrońców jednak nie miał dość miejsca do oddania celnego strzału. W ostatnich minutach pierwszej połowy zawodnik Górnika Zabrze był faulowany na linii pola karnego i sędzia podyktował rzut wolny z bardzo bliskiej odległości. Bramkarz gospodarzy poradził sobie jednak ze strzałem po tym stałym fragmencie gry. Arbiter zakończył po tej akcji pierwszą część spotkania.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od ostrzejszej gry z obu stron. W kieleckim zespole odczuli to szczególnie strzelcy goli. Najpierw pomoc medyczna była udzielana Konstantynowi, a kilka minut później opatrywany był Szelągowski. Po 55 minutach gry sędzia zarządził kolejną przerwę techniczną, aby zawodnicy mogli uzupełnić płyny. Tempo spotkania w porównaniu do pierwszej połowy widocznie spadło. Na boisku można było zauważyć więcej walki i gry w środkowej strefie boiska, zamiast szybkich przechwytów i kontr. Najwięcej zagrożeń stwarzały stałe fragmenty gry po obu stronach boiska. W końcówce spotkania Daniel Szelągowski posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do Karola Turka, jednak piłkarz żółto-czerwonych w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera zabrzan. Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie. Korona Kielce pokonała Górnika Zabrze 2:1 w pierwszym meczu sezonu 2019/2020.

Korona Kielce U-18 – Górnik Zabrze U-18: 2:1 (2:1)

Bramki: 1’ Górski, 23’ Konstantyn – Flak 11’