| Rezerwy

Druga drużyna zwycięska w Sandomierzu!

Podopieczni Sławomira Grzesika udanie rozpoczęli trzecioligowe rozgrywki. Druga drużyna Korony Kielce na trudnym terenie w Sandomierzu pokonała miejscową Wisłę 2:1. Bramki dla Żółto-czerwonych zdobyli Oktawian Skrzecz i Artur Piróg.

Wisła Sandomierz – Korona II Kielce 1:2 (1:1)

Bramki: Zawiślak (35') - Skrzecz (1’), Piróg (89’)

Korona: Kukić – Skrzecz (75’ P. Lisowski), Malarczyk, Bujak, Spychała – Jukić (70’ D. Lisowski), Prętnik, Dziubek, Żyro (60’ Piróg) – Sowiński (80’ Szałas),  Szelągowski (75’ Górski).

Koroniarze już w pierwszej minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Po doskonałym podaniu Ivana Jukicia za plecy obrońców, w pole karne wbiegł Oktawian Skrzecz, który z ostrego kąta nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Do przerwy jednak Wisła zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą Krzysztofa Zawiślaka.

W drugiej połowie długo wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Wprawdzie Koroniarze atakowali i tworzyli groźne okazje, ale nie mieli szczęścia, jak w sytuacji Michała Żyro, który trafił w poprzeczkę. Jednak w samej końcówce los uśmiechnął się do kielczan. Piłkę z boku pola karnego przejął Artur Piróg, który minął obrońcę Wisły po dryblingu wzdłuż linii końcowej. Przed naszym zawodnikiem pozostał już tylko bramkarz, który wprawdzie starał się interweniować, ale nie zdołał uratować swojej drużyny przed stratą decydującej bramki.

- To był bardzo ciężki mecz. Było w nim naprawdę dużo walki. Widać było, że chłopaki bardzo się starali. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, dlatego wygrana jedną bramką zdecydowanie nam się należała – ocenił trener Sławomir Grzesik.

Już w niedzielę kolejne starcie drugiej drużyny Korony Kielce. Nasze rezerwy zainaugurują sezon na własnym stadionie, gdzie o godzinie 12.00 zmierzą się z Jutrzenką Giebułtów.