Dwie bramki to za mało. Porażka Korony U-18 z Escolą Varsovią Warszawa

Mistrzowie Polski z zeszłego sezonu ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Mimo dobrej gry i zdobyciu dwóch bramek to goście cieszyli się ze zwycięstwa 2:3. - Z przebiegu meczu nie zasługiwaliśmy na porażkę ale niestety taka jest piłka - powiedział po meczu trener Paweł Czaja.

W ten mecz lepiej weszła drużyna gospodarzy, która już od samego początku narzuciła gościom swój styl gry. Korona wysokim pressingiem nie wypuściła Escoli z własnej połowy i co chwilę znajdywała się pod ich polem karnym. Bardzo aktywny od samego początku był Daniel Szelągowski, który swoim dryblingiem stwarzał zagrożenie, lecz żadna z jego akcji nie zakończyła się powodzeniem. Gospodarze ucieszyli swoich kibiców w 15 minucie kiedy dobre dośrodkowanie z prawej strony głową wykorzystał Szymon Płocica.

Radość Korony nie trwała jednak długo. Kilka minut po zdobyciu bramki Escola Varsovia doprowadziła do wyrównania, kiedy to niepewną interwencję bramkarza wykorzystał Odolak. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie sytuację jednak żadna z tych prób nie znalazła odzwierciedlenia w postaci bramki.

Po zmianie stron Korona kontynuowała swoje założenia z pierwszej części spotkania. Tym razem drużyna z Warszawy przeczekała trudny moment i  w 61 minucie odpowiedziała kontratakiem, po którym wyszli na prowadzenie.

Warszawianie coraz śmielej atakowali  zmuszając żółto-czerwonych do bronienia się przed stratą następnej bramki. Jednak to nie goście cieszyli się ze zdobycia gola. Dośrodkowanie, tym razem z lewej strony, głową do bramki skierował Maksymilian Kiełb wlewając nadzieje w drużynie na osiągnięcie korzystnego wyniku w tym spotkaniu. Decydujący głos należał jednak do Escoli, która kilka minut przed końcem ustaliła wynik spotkania na 2:3.

- To na pewno był fajny mecz dla kibiców bo było dużo akcji, strzałów oraz bramek. Szkoda, że tych bramek strzeliliśmy mniej bo stworzyliśmy sobie dużo więcej okazji niż Escola. W drugiej połowie oddali dwa celne strzały i zdobyła dwie bramki, gdzie my tych okazji mieliśmy sporo. Czapki z głów przed bramkarzem Escoli, który bardzo pomógł swojemu zespołowi i wybronił bardzo trudne piłki. Z przebiegu meczu nie zasługiwaliśmy na porażkę ale niestety taka jest piłka. Podnosimy głowy bo nie mamy się czego wstydzić - podsumował spotkanie trener Paweł Czaja.

Korona Kielce - Escola Varsovia Warszawa 2:3 (1:1)

Bramki: 15' Płocica, 68' Kiełb - 19' Odolak, 61' Swikszcz, 86' Kelechukwu

Korona U-18: Karyś - Cukrowski, Seweryś, Kiełb, Skupień - Żądło, K. Turek(84' Tomczyk), Kaczmarski(77' Słabosz), Konstantyn(63' R. Turek) - Szelągowski, Płocica.

Escola Varsowia Warszawa: Kwiatkowski - Dzida, Tutyskinas, Farbiszewski, Ziętara - Szcześniewski(15' Dąbrowski), Owczarek, Kelechukwu(90' Nojszewski), Swikszcz(85' Madembo) - Odolak(90' Jopek), Bober.