| Rezerwy

Waleczne rezerwy wygrywają z liderem!

Lider pokonany! Druga drużyna Korony, po meczu pełnym walki, czerwonych kartek, pokonała na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 1:2. Obie bramki dla żółto-czerwonych zdobyli zawodnicy pierwszej drużyny, Uros Djuranović oraz Ivan Jukić.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla gości. Już w 7. minucie Luka Kukić musiał wyjmować piłkę z bramki. Koroniarze od razu zabrali się do odrabiania strat. Najbliżej zdobycia bramki, był Uros Djuranović, ale jego strzał świetnie wybronił bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron, Korona kontynuowała swoje dążenia do wyrównania. Udało im się to kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy to Djuranović wykończył akcję po dobrym podaniu  Daniela Dziwniela. Żółto - czerwoni, od 63. minuty meczu, musieli sobie radzić w "dziesiątkę", kiedy to po drugiej żółtej kartce z boiska zszedł Michał Dziubek.

Osłabiona Korona wcale nie zamierzała się poddawać i wciąż dążyła do zwycięstwa. Niespełna 20. minut przed końcem spotkania, swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, zdobył Ivan Jukić, który po koronkowej wymianie z Djuranoviciem, umieścił piłkę w bramce.

W samej końcówce zrobiło się nerwowo na murawie. Sędzia główny zmuszony był dwukrotnie sięgnąć po czerwony kartonik, by ukarać nim po jednym zawodniku z obu drużyn. Mimo gry w dziewięciu, Koronie udało się utrzymać korzystny wynik do końca, tym samym zostając pierwszą drużyną, która pokonała lidera w tym sezonie.

- Bardzo dobry, dramatyczny mecz. Zagraliśmy bardzo dobre zawody, a sam mecz stał na wysokim poziomie, jak na III ligę. Wszyscy zawodnicy, zarówno z pierwszej drużyny jak i z drugiej, byli bardzo zaangażowani w dążeniu do wygrania meczu.Udało im się to i zgarnęli komplet punktów na ciężkim terenie - podsumował spotkanie Sławomir Grzesik.

Siarka Tarnobrzeg - Korona II Kielce 1:2 (1:0)

Bramki: 7' Mróz - 51' Djuranović, 72' Jukić

Żółte kartki: Kargulewicz, Kasperkiewicz, Gębalski - Dziubek, Djuranović,  Jopkiewicz, P. Lisowski

Czerwone kartki: 83' Kasperkiewicz (za drugą żółtą) - 63' Dziubek (za drugą żółtą), 86' Jukić

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Lenartowski (71' Gębalski), Ropski, Janeczko (64' Fornek), Duda, Sulkowski, Kapuściński, Kasperkiewicz, Kargulewicz (76' Świderski), Mróz (68' Wiktor), Głaz.

Korona II Kielce: Kukić – Bujak, Prętnik, Dziubek, Dziwniel - Jukić, Jopkiewicz, Zalazar (61' Kloc), Petrović (58' Piróg), Żyro (75' D. Lisowski) - Djuranović (76' P. Lisowski).