Korona U-15 wciąż niepokonana!

W zaległym meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, Korona Kielce pokonała na wyjeździe TOP 54 Biała Podlaska 0:3.  Tym samym kielczanie odnieśli drugie zwycięstwo i nadal są jedną z trzech drużyn niepokonanych w lidze.

Początek pierwszej połowy nie wskazywał na to, żeby kielczanie mieli wywieźć stamtąd komplet punktów. Rówieśnicy z Białej Podlaski zastosowali wysoki pressing, nie pozwalając na wiele Koronie. Gościom udało się przetrzymać ataki, wychodząc z tej sytuacji bez straty bramki.

Po upływie około 20 minut, Korona zaczęła grać swoją piłkę. Długa wymiana podań, cierpliwe konstruowanie akcji spowodowały, że gospodarze bardzo szybko przeszli do obrony. Mimo rosnącej przewagi, gościom nie udało się zdobyć bramki i na przerwę schodzili bez strzelonej bramki.

Po zmianie stron, Korona jeszcze groźniej zaatakowała, co zaowocowało zdobyciem aż trzech bramek. Już na samym początku drugiej połowy, gola zdobył Filip Wolski. Pięć minut później, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie kielczan, strzelając gola na 0:2. W 59. minucie było już po wszystkim. Trzecią i ostatnią bramkę dla Korony zdobył Kowalski.

Korona zasłużenie wygrała mecz ze swoimi rówieśnikami z Białej Podlaski. Po zwycięstwie kielczanie mają 7 punktów i zajmują 2. miejsce w tabeli, ustępując tylko Wiśle Kraków. Następnym rywalem podopiecznych Michała Stachury oraz Kamila Mecha, będzie Akademia Piłkarska 21.

TOP 54 Biała Podlaska - Korona Kielce U-15 0:3 (0:0)

Bramki: 43', 48' Wolski, 59' Kowalski

Korona Kielce U-15: Piątkowski - Michta(41' Pawłowski), Żabka, Sobieniak, Dąbski - Krzemiński, Zdyb(41' Juszczyk), Łukawski(63' Lach), Wawszczyk(53' Kowalski), Oziębło(64' Kozubek) - Wolski(66' Grudzień).