| Sparing

Zawodnicy po sparingu z Rakowem

Graliśmy agresywnie i byliśmy blisko przeciwnika tak jak to sobie zakładaliśmy przed meczem - mówił po zremisowanym 1:1 sparingu z Rakowem Częstochowa, Piotr Pierzchała.

Grzegorz Szymusik: Ocenił bym lepiej pierwszą połowę. Była w naszym wykonaniu bardziej intensywna w moim odczuciu. Stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych. W drugiej połowie udało nam się strzelić gola z rzutu karnego, ale można powiedzieć, że potem przestaliśmy grać. Ten tydzień był ciężki. Z uwagi na fakt, że nie było meczu ligowego ciężej pracowaliśmy na treningach. Mogliśmy mieć z tego powodu ociężałe nogi. Żałujemy na pewno tej straconej bramki. Wynik na zero z tyłu o wiele lepiej by wyglądał – rozpoczął obrońca.

Dla każdego jest to nowe rozdanie bo nowy trener to nowe koncepcje. Zależy też na jakich zawodników będzie chciał stawiać szkoleniowiec. Wszyscy na treningach chcą pokazywać się z jak najlepszej strony, aby grać w meczach ligowych. Dla nas wszystkich jest to na pewno nowa szansa – kontynuował zawodnik.

Po pierwszych dwóch meczach nikt nie brał pod uwagę, że po paru kolejkach będziemy na ostatnim miejscu. Nasza gra nie wygląda źle. Pokazujemy charakter i chęć gry na boisku. Możliwe, że brakuje odrobinę więcej szczęścia, aby zdobyć bramkę i utrzymać ten pozytywny rezultat dla nas – zakończył Szymusik.

Piotr Pierzchała: Na pewno pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy agresywnie i byliśmy blisko przeciwnika tak jak to sobie zakładaliśmy przed meczem. W drugiej połowie od 65-75 minuty brakowało nam chyba sił. Jest teraz przerwa reprezentacyjna, więc trenujemy ciężej. Ten sparing oceniam w naszym wykonaniu pozytywnie – analizował piłkarz.

Trenuje i staram się dawać z siebie sto procent w oczekiwaniu na swoją szansę. Każdy u nowego trenera ma czystą kartę. Jest to nowa szansa i trzeba wykorzystać to jak najlepiej. Trzeba zacząć punktować, strzelać bramki i wygrywać bo to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że mecz z Wisłą będzie przełomowy i wygramy – podsumował Pierzchała.