| Rezerwy

Zwycięstwo na miarę lidera

Piłkarze Korony II Kielce pokonali w środę, w zaległym meczu 1. kolejki III ligi, drużynę Podlasia Biała Podlaska 6:2. Dzięki temu zwycięstwu żółto-czerwoni awansowali na fotel lidera rozgrywek.

Pierwotnie kielczanie w 1. kolejce III ligi mieli zmierzyć się z Sołą Oświęcim, jednak władze małopolskiego klubu podjęły decyzję o wycofaniu się z rozgrywek. W związku z tym ich miejsce w lidze zajął zespół Podlasia, a zaległe spotkanie przeniesiono na środę 11 września.

Kielczanie już od pierwszych minut stworzyli sobie przewagę. Najpierw groźnie z dystansu uderzał Michał Żyro, kilka chwil później, po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela, blisko pokonania bramkarza Podlasia był Bartosz Prętnik, ale minimalnie chybił.

Kolejną akcję żółto-czerwoni przeprowadzili w 13. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Lisowski, jednak tuż przed strzałem pomocnik Korony został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym.  Arbiter natychmiast wskazał na 11. metr, jednocześnie wykluczając z gry obrońcę Podlasia. Chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Żyro.

Strata bramki na gości podziałała demotywująco, przez co do końca pierwszej połowy grali mocno cofnięci w defensywie. Z kolei kielczanie szukali szans na podwyższenie wyniku, co udało się w 31. minucie. Wówczas, po dograniu z rzutu różnego piłka uderzona przez Żyrę odbiła się od poprzeczki,  dobiegł do niej Prętnik i mocnym strzałem z woleja umieścił ją w siatce.

Tuż przed przerwą żółto-czerwoni przeprowadzili jeszcze jeden szybki kontratak. Piłkę w środku pola zyskał Lisowski, wbiegł z nią w pole karne, gdzie zgrał ją do Rodrigo Zalazara, a urugwajski napastnik strzałem w długi róg posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron górą znów byli Koroniarze, którzy szybko mogli podwyższyć wynik, ale z piłką dograną przez Dawida Szałasa, minął się w polu karnym Żyro. Kilkadziesiąt sekund później napastnik Korony stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale tym razem skutecznie interweniował golkiper rywali.

W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała. Goście z Podlasia, pomimo osłabienia, szukali okazji do wyprowadzenia kontrataku, co skutecznie udało się w 57. minucie. Wówczas kieleckiej defensywie urwał się Paweł Zabielski i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę kontaktową.

Korona podrażniona stratą gola natychmiast ruszyła do ataku. Na indywidualną akcję w polu karnym Podlasia zdecydował się Zalazar, który silnym strzałem po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później, po błędzie rywali, piłkę przejął Mateusz Sowiński, wbiegł z nią w pole bramkowe i uderzeniem przy słupku zdobył piąte trafienie dla Korony.

W ostatnim kwadransie Korona dużo częściej utrzymywała się przy piłce, jednak podopieczni trenera Macieja Śmiecha mieli spory problem z wykończeniem akcji. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, defensywie Podlasia zdołał urwać się Zvonimir Petrovic i po minięciu bramkarza z ostrego kąta "dokręcił" piłkę do siatki.

Chwilę później, w jednej z ostatnich akcji, Michał Dziubek faulował w polu karnym zawodnika Podlasia, a "jedenastkę" na bramkę zamienił kapitan rywali Paweł Komar. Kielczanie próbowali odpowiedzieć jeszcze uderzeniem Grzegorza Szymusika, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić golkiper gości.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem żółto-czerwonych, które pozwoliło awansować naszej drużynie na fotel lidera III ligi.

Kolejny mecz rezerwy Korony rozegrają w niedzielę, kiedy na boisku przy ul. Szczepaniaka o godz. 13 zmierzą się z 6. w tabeli Hutnikiem Kraków.

Korona II Kielce: Dutka - Bujak, Prętnik, Zalazar (66' Petrović), Jopkiewicz (66' Lisowski P.), Dziwniel (59' Sowiński) , Dziubek, Lisowski D., Szymusik, Żyro (59' Piróg), Lioi (46' Szałas).

Podlasie Biała Podlaska skład wyjściowy: Zgórski - Marczuk, Konaszewski, Pyrka, Andrzejuk, Dmowski, Jastrzębski, Zabiel, Kosieradzki, Komar, Nieścieruk.

Bramki: 15' Żyro, 31' Lisowski, 45', 61' Zalazar, 68' Sowiński, 83' Petrović - 57' Zabielski, 86' Komar