Dziwna porażka....

Piłkarze Korony długo nie zapomną meczu z Legią w Warszawie. Już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, a mimo to przegrali 2:5. Bez wątpienia wpływ na wynik miały dwie czerwone kartki dla Koroniarzy. Tym samym nie udało się odczarować stadionu przy ulicy Łazienkowskiej.-----

Legia Warszawa – Korona Kielce 5:2 (1:1)

Bramki: Grzelak 30’, Mięciel 68’, 72’, Szałachowski 86’, Smoliński 88’ – Gajtkowski 1’, Sobolewski 84’

Korona: Cierzniak – Kuzera (77’ Sobolewski), Markiewicz, Hernani, Mijailović – Kiełb, Vuković, Wilk, Edson (81’ Kal) – Gajtkowski, Edi (87’ Zganiacz)

Legia:
Mucha – Rzeźniczak, Choto, Astiz, Komorowski – Radović (46’ Szałachowski), Giza, Iwański, Jarzębowski (75’ Smoliński) – Rybus, Grzelak (46’ Mięciel)

Żółte kartki: Iwański, Choto – Gajtkowski, Wilk

Czerwona kartka: Gajtkowski (druga żółta), Vuković

Sędzia: Mirosław Górecki (Śląski ZPN)

I POŁOWA

1' Niesamowity początek meczu! Legia mogła objąć prowadzenie już w 15. sekundzie spotkania. Czego nie udało się Radovicowi, udało się Gajtkowskiemu, który po akcji Kiełba zdobył pierwszą bramkę w meczu. Prowadzimy na Łazienkowskiej 1:0!
4' Legia rzuciła się do odrabiania strat. Rzut rożny dla gospodarzy wykonuje Iwański, po ciekawym rozegraniu piłka trafia do Rybusa, ale strzał warszawiaka był bardzo niecelny.
7' Korona mogła prowadzić już 2:0. Po błędzie Muchy do pustej bramki starał się trafić Edson, ale uderzał z odległości 40 metrów i piłka nie znalazł drogi do bramki.
8' Kolejna dobra akcja Korony. Po indywidualnej akcji uderzał Kiełb i futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.
10' Znakomita postawa defensywy Korony. Po strzale Gizy wspaniale interweniuje Cierzniak, a jako drugi kielczan ratuje Kuzera wybijając piłkę przed linią bramkową.
12' Trwa napór warszawiaków. Bardzo ładnym uderzeniem popisał się Iwański i na szczęście piłka nie trafiła w światło bramki.
15' Korona ponownie miała sporo szczęścia. Po interwencji Hernaniego piłka o mały włos nie wpadła do bramki kielczan, a dobrze w tej sytuacji zachował się Cierzniak.
17' Rzut rożny dla Korony. Piłka po podaniu Ediego nie trafiła jednak do adresata i Legia przeprowadziła kontratak. Po biegowym pojedynku Wilka z Rzeźniczakiem górą zawodnik żółto-czerwonych, który zażegnał niebezpieczeństwo.
22’ Bardzo ładnie wykonany stały fragment Korony. Na bramkę Muchy uderzał Edi, ale strzał Brazylijczyka niecelny.
24' Za nie sportowe zachowanie żółtą kartką ukarany Krzysztof Gajtkowski.
27' Niestety Legia zdobywa wyrównującą bramkę. Po błędzie defensywy Korony, Cierzniaka pokonał Grzelak. Mamy remis 1:1.
29' Gospodarze idą za ciosem. Kolejne uderzenie Grzelaka, które tym razem broni Cierzniak.
31' Rzut wolny dla Korony. Edi wrzuca w pole karne i świetnie interweniuje Mucha. Kontra Legii na szczęście nie kończy się powodzeniem.
36' Legia ma teraz optyczną przewagę. Kielczanie skupiają się głównie na defensywie, w której bardzo dobrze spisuje się Nikola Mijailović.
39' Znakomite uderzenie Gajtkowskiego! Piłka poszybowała tuż obok bramki, a Mucha tylko odprowadził ją wzrokiem. Napastnik Korony był bardzo bliski zdobycia drugiego gola.
41' Edson wywalczył rzut rożny dla Korony. Przy piłce Edi, po dośrodkowaniu Brazylijczyka w dobrej sytuacji znalazł się Vuković, ale nie udało mu się trafić w bramkę.
45' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Korona remisuje w Warszawie 1:1.

II POŁOWA

45' Rozpoczęła się druga część gry. W Legii dwie zmiany, Korona w identycznym składzie.
47' Legia od początku drugiej połowy rzuciła się do ataku.
49' Ładną akcję gospodarzy zatrzymał Kamil Kuzera. Sędzia ukarał żółtą kartką Macieja Iwańskiego za faul na Wilku.
52' Kolejna akcja Legii bardzo dobrze zatrzymana przez Kuzerę. Warszawska drużyna została ukarana drugą żółtą kartką. Za brutalny faul na Gajtkowskim kartonik ujrzał Choto.
58' Korona przeprowadziła teraz ładną akcję lewą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Edsona piłka przeszła wzdłuż pola karnego i szkoda, że Hernani nie zdążył zamknąć tej akcji.
60' Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Rybusa bardzo słabe i Korona wyprowadza szybki kontratak. Mamy aut na wysokości pola karnego Legii, ale piłka wraca na naszą połowę.
63' Legia gra w osłabieniu, gdyż opatrywany za boiskiem jest Jarzębowski, który ucierpiał w starciu z Edsonem.
67' Hernani wspaniale ratuje Koronę od utraty gola. W składzie żółto-czerwonych za chwilę nastąpi pierwsza zmiana.
67' Żółta kartka dla Czarka Wilka.
68' Niestety błąd kieleckiej defensywy i tracimy drugiego gola... Strzelcem bramki Marcin Mięciel.
72’ Fatalny błąd sędziego, który nie przerywa akcji po nieprzepisowym zagraniu Legii. W konsekwencji tracimy trzeciego gola, a strzelcem ponownie Mięciel.
76' Na boisku dzieje się teraz coś niesamowitego. Za czerwone kartki plac gry opuścili Gajtkowski i Vuković. Korona gra w dziewiątkę!
80' Do wejścia przyszykowany Paweł Kal. Korona grając bez dwóch piłkarzy jest skazana na pożarcie, ale mimo to dzielnie walczy o każdą piłkę. W miejsce Edsona pojawia się Paweł Kal.
83' Gol!!! Korona grając w dziewięciu zdobywa bramkę! Strzelcem gola Paweł Sobolewski!
86' Przez chwilę mieliśmy nadzieję, że w końcówce meczu może dojść do sensacji. Niestety Legia zdobywa czwartego gola, którego autorem jest Szałachowski.
88' Legia bez litości wykorzystuje osłabienie kielczan. Piątego gola dla "Wojskowych" po pięknym strzale z dystansu zdobywa Smoliński.

90' Sędzia dolicza 4 minuty do końca meczu.
94' Koniec tego bardzo dziwnego spotkania...