Werder lepszy o dwie bramki

Pomimo dobrej pierwszej połowy i wielu ciekawych akcji w ofensywie, Korona Kielce uznała w Niemczech wyższość Werderu Brema. Drużyna z Bundesligi zwyciężyła 2:0 w sparingu z ekipą Żółto-czerwonych, obie bramki zdobywając po przerwie.

Na samym początku spotkania ciekawą akcję przeprowadzili kielczanie. Elia Soriano zagrał piłkę do Gorana Cvijanovicia, lecz strzał Słoweńca został zablokowany. W odpowiedzi Fin Bartels świetnie obsłużył Maxa Kruse, ale znakomitą interwencją popisał się Matthias Hamrol. W pierwszym kwadransie szczęścia próbował jeszcze Ivan Jukić, lecz szarżującego Chorwata powstrzymali niemieccy defensorzy.

Kolejne minuty przynosiły następne ciekawe akcje Żółto-czerwonych. Dwa razy bliski wbicia piłki do siatki Werderu był Elia Soriano, ale Włochowi zabrakło nieco szczęścia po podaniach Michala Gardawskiego. Tuż przed upływem pół godziny gry strzał napastnika Korony znakomicie sparował Michael Zetterer. Pod koniec pierwszej części gry uderzenie oddał jeszcze Łukasz Kosakiewicz, lecz wynik niezmiennie był bezbramkowy.

Po zmianie stron boiska do głosu doszli gospodarze i umiejętnościami wykazać się musiał wprowadzony w przerwie Zlatan Alomerović. Golkiper pochodzący z Serbii znakomicie zachował się m.in. w pojedynku z Finem Bartelsem.

Szczęście opuściło jednak golkipera Korony w 65. minucie gry. Ze środka pola świetne podanie otrzymał Zhang i z zimną krwią pokonał bramkarza Żółto-czerwonych. W kolejnych fragmentach spotkania Alomerović jeszcze kilkukrotnie wykazał się wielkim refleksem, ale jego dobrej dyspozycji nie wykorzystali koledzy z ataku. A próbowali to uczynić m.in. Elia Soriano i Marcin Cebula, ale z piłką albo radził sobie golkiper rywali, albo uderzenie okazywało się niecelne.

W 82. minucie Niemcy wyszli z kontrą. Z ratunkową interwencją nie zdążył Djibril Diaw, a próbujący coś zrobić w ostatniej chwili Michal Gardawski pechowo trafił pomiędzy słupki własnej bramki. Ostatecznie Werder pokonał Koronę w sparingu w Delmenhorst wynikiem 0:2.

Werder Brema – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: Zhang 65’, Gardawski 82’ (s.)

Werder: Zetterer - Bauer, Caldirola, Verlaat, Sane (46' Rieckmann) - Hajrović (46' Zhang), Bargfrede (46' Schmidt), Gondorf, Jacobsen - Kruse (60' Johannsson), Bartels

Korona: Hamrol (46’ Alomerović) – Rymaniak, Diaw, Kovacević, Kosakiewicz (60’ Barry) – Gardawski, Możdżeń (60’ Burdenski), Żubrowski (70’ Górski), Cvijanović, Jukić (70’ Cebula) - Soriano