Promo banner
Sponsor Miasto Kielce

Archiwum

200 meczów Rymaniaka w Ekstraklasie

Wtorkowy mecz z Jagiellonią Białystok, chociaż nie może nieść ze sobą dla piłkarzy Korony Kielce pozytywnych wspomnień, był szczególny dla jednego z zawodników Żółto-czerwonych. Bartosz Rymaniak, bo o nim mowa, na Podlasiu rozegrał swój okrągły, 200. mecz w Ekstraklasie!

"Ryman" zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 21 sierpnia 2009 roku. Wówczas jego Zagłębie Lubin przegrało 0:1 z Ruchem Chorzów. Od tego czasu piłkarz cały czas był członkiem zespołu występującego właśnie w Ekstraklasie - do lata 2014 roku "Miedziowych", potem przez półtora roku Cracovii i od prawie dwóch lat kieleckiej Korony.

W zespole z Kolporter Areny, Rymaniak rozegrał 64 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz 69 ogółem, dokładając 5 pojedynków w Pucharze Polski. W piątkowym pojedynku z Piastem Gliwice, obrońca może więc przywdziać trykot Korony już po raz 70. od momentu swojego transferu do Kielc.  

Strefa sponsora

Sponsorzy główni
Sponsorzy
Patroni medialni
Zamknij
Zamknij
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem, zamknij