Pierwszy ćwierćfinał dla Korony!

Przed rewanżowym starciem ćwierćfinału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin, to Korona Kielce jest bliżej awansu do najlepszej czwórki turnieju! Żółto-czerwoni uporali się na wyjeździe z „Miedziowymi” i wygrali 1:0 po bramce Macieja Górskiego. Do uznania tego trafienia walnie przyczyniła się technologia VAR.

Spotkanie rozpoczęło się od intensywnych ataków obu drużyn. Swoich kolegów z ataku prostopadłymi podaniami szukał Goran Cvijanović, a czujność w bramce zachować musiał Zlatan Alomerović, który wygrał pojedynek oko w oko z Bartłomiejem Pawłowskim. Niestety, już w 19. minucie murawę opuścić musiał Adnan Kovacević, a w jego miejsce pojawił się na niej Djibril Diaw. Chwilę później mocny strzał z woleja oddał Elia Soriano, lecz piłka tylko musnęła poprzeczkę bramki Martina Polacka.

Decydująca akcja spotkania miała miejsce w 45. minucie. Wówczas mocny strzał z kilkunastu metrów oddał Goran Cvijanović, futbolówkę odbił golkiper lubinian, ale z bliska do siatki wepchnął ją Maciej Górski. Sędzia Paweł Raczkowski początkowo odgwizdał spalonego, ale potem uznał bramkę po zastosowaniu technologii VAR. Do przerwy Żółto-czerwoni prowadzili jedną bramką.

Po zmianie stron boiska, lubinianie byli bliscy wyrównania po godzinie gry. Najpierw do siatki nie trafił jednak Jakub Świerczok, a potem czujność między słupkami zachował Zlatan Alomerović, radząc sobie z mocnym strzałem z dystansu. Uznane nie zostało natomiast trafienie Łukasza Janoszki, który w momencie otrzymania podania znajdował się na spalonym.

Końcowe fragmenty spotkania to mądra gra Korony, a zwłaszcza Bartosza Rymaniaka, który raz po raz był faulowany przez graczy gospodarzy. Od 85. minuty „Miedziowi” musieli radzić sobie w osłabieniu po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Bartosza Kopacza po przewinieniu na Macieju Górskim. Ostatecznie nic już się nie zmieniło i to kielczanie są bliżej półfinału Pucharu Polski przed rewanżem zaplanowanym na końcówkę listopada.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Bramka: Górski 45’

Zagłębie: Polacek - Czerwiński (46’ Woźniak), Todorovski, Kopacz, Jach, Janoszka - Tosik (46’ Matuszczyk), Jagiełło, Kubicki - Pawłowski (77’ Pawłowski), Świerczok

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Barry - Kosakiewicz, Cvijanović, Kovacević (19’ Diaw) Cebula, Miś (66’ Jukić) - Soriano (69’ Argyris), Górski

Żółte kartki: Jagiełło 32’, Kopacz 35’, 85’, Matuszczyk 79’, Jach 90+2’ - Górski 49’, Diaw 58’, Argyris 90+2’

Czerwona kartka: Kopacz 85’ (za dwie żółte)