CLJ U-17: Druga wygrana Koroniarzy

W drugiej kolejce CLJ U-17 nasz zespół wysoko 4-0 wygrał na wyjeździe z drużyną BKS Lublin. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku.

W 16. minucie pierwszego gola dla naszych juniorów zdobył Krystian Pawczyński, który wykorzystał złe wybicie piłki przez bramkarza gospodarzy po uderzeniu na bramkę przez Kacpra Rogozińskiego. Po bramce Koroniarze oddali inicjatywę gospodarzom i zespól BKS miał dwie bardzo dobre sytuacje bramkowe. Najpierw w 32. minucie za zagranie ręką w polu karnym drużyna z Lublina wykonywał rzut karny, ale nasz bramkarz Michał Sobieski obronił uderzenie z  „jedenastki”. W ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie Michał Sobieski nie dał się pokonać
po uderzeniu z bliska z ostrego kąta przez zawodnika gospodarzy.

Druga połowa to zupełnie inna gra naszych juniorów. W 50. minucie po szybkim rozegraniu piłki po rzucie wolnym ze środka boiska przez braci Lisowskich, Dawid znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył drugą bramkę. Od tego momentu nasz zespół uzyskał wyraźną przewagę i stwarzał dużo sytuacji bramkowych. Dwie w końcówce meczu udało się wykorzystać. W 72. minucie po indywidualnej akcji Kacpra Rogozińskiego swoją drugą bramkę strzelił Dawid Lisowski, a w 74. minucie skutecznie egzekwował rzut karny Bartosz Gawlik.

W kolejnym meczu juniorzy młodsi Korony S.A. zagrają ze Stalą Mielec. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 02.09.2017 r. o godz. 14.00 na boisku MSOS w Kielcach ul. Prosta

II kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D
26.08.2017 r. (sobota) godz. 17.00, boisko naturalne w Lublinie Al. Zygmuntowskie 5

BKS Lublin – KORONA S.A.     0 - 4 (0 - 1)
bramki: 0-1 16' Krystian Pawczyński; 0-2 50' Dawid Lisowski; 0-3 72’ Dawid Lisowski; 0-4 74’ Bartosz Gawlik (z karnego)

Korona S.A.: Sobieski (77’ Szcześniak), Plech, Świderski, Gawlik, Rabiej, Górski (25’ Sowiński), Lisowski P. (70’ Derlaga), Sewerzyński, Pawczyński (56’ Gadomski), Lisowski D. (75’ Jaworski), Rogoziński (75’ Moskal)
kartki: Pawczyński (ŻK 49' faul); Lisowski P. (ŻK 66’ faul);