CLJ U-17: Trzecie zwycięstwo

Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Korony S.A. w rozgrywkach CLJ U-17. Tym razem na własnym boisku pokonali 2-1 zespół Stali Mielec.

Szczególnie w pierwszej połowie młodzi Koroniarze zagrali na dobrym poziomie i w tej części gry byli zdecydowanie lepszym zespołem. Już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy wykonywali rzut wolny pośredni z 7. metrów od bramki gości. Niestety uderzenie Jakuba Górskiego trafiło w mur zawodników Stali. 5 minut później ten sam zawodnik po pięknej indywidualnej akcji i ograniu kilku zawodników, gości strzelił pierwszą bramkę.

Na kolejną sytuację bramkową nie musieliśmy długo czekać. Ponownie Jakub Górski zdecydował się na uderzenie piłki z dystansu i piłka trafiła „tylko” w poprzeczkę bramki Stali. Druga bramka to uderzenie z pola karnego Krystian Pawczyńskiego w 37. minucie, po wymianie podań między Kacprem Rogozińskim a Jakubem Górskim.

Druga połowa zaczęła się także obiecująco. W 43. minucie groźnie na bramkę gości z ostrego kąta uderzał Kacper Rogoziński, a minutę później Jakub Rabiej z woleja z 25 m. uderzył tuż nad poprzeczkę bramki Stali. Kolejne minuty to bardziej wyrównana gra, a zespół gości był szczególnie groźny ze stałych fragmentów gry. I po jednym z nich w 72. minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy kierunek lotu piłki zmienił Adrian Halwa i zdobył bramkę dla drużyny Stali. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Zespół gości ambitnie dążył do wyrównania, ale wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Kielcach

W czwartej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe w sobotę 9 września 2017 r. o godz. 14.00 z drużyną Motoru Lublin.