Przegrana i niewykorzystany karny

Korona Kielce nie przywiozła z Poznania nawet punktu. Lech wygrał na własnym stadionie 1:0 po bramce Łukasza Trałki, ale spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby rzut karny w drugiej połowie wykorzystał Jacek Kiełb.

Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramki: Trałka (35’)

Lech: Putnocky – Gumny, Dilaver, Nielsen, De Marco -  Tetteh, Trałka – Makuszewski (80' Barkroth), Majewski (67' Jevtić), Gytkjaer (72' Bille Nielsen), Situm

Korona: Alomerović – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste -  Żubrowski, Możdżeń (88' Burdenski) – Jukić (79' Kosakiewicz), Cvijanović (66' Miś), Gardawski – Kiełb

Żółte kartki: Gumny, Makuszewski - Jukić, Kiełb, Kovacević, Diaw

Kielczanie bardzo odważnie rozpoczęli starcie z liderem Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Gino Letteriego stosowali wysoki pressing i czyhali na błąd Lecha. Kilka razy udało im się odzyskać piłkę w środku pola i dzięki temu zagrozić bramce Matusa Putnockiego. Bardzo bliski sukcesu był m.in. Mateusz Możdżeń, który oddał strzał a około 35. metrów.  Po stałych fragmentach natomiast groźnie główkowali Bartosz Rymaniak i Adnan Kovacević.

Niestety jednak to gospodarze po pierwszej połowie cieszyli się z prowadzenia. Po stałym fragmencie i bardzo dużym zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Łukasz Trałka. Po jego główce piłkę próbował jeszcze wybić Djibril Diaw, ale nie zdołał do niej doskoczyć.

Tuż po przerwie Korona miała idealną szansę na doprowadzenie do wyrównania. W polu karnym faulowany był Michal Gardawski, a piłkę na 11. metrze ustawił Jacek Kiełb. Niestety jednak strzał "Ryby" doskonale wyczuł Matus Putnocky.

Pomimo starań Żółto-czerwoni w kolejnych fragmentach spotkania nie zdołali odwrócić losów spotkania, dlatego zakończyło się ono wynikiem 0:1.