Bez bramek w Gdyni

Jeden punkt dopisała do ligowej tabeli Korona Kielce po wyjazdowym pojedynku z Arką Gdynia. Pomimo kilku okazji, w poniedziałkowym pojedynku nie padła żadna bramka. Kielczanie podzielili się punktami z gdynianami wynikiem 0:0.

Pierwsza połowa spotkania toczona była raczej w wolniejszym tempie. Niewiele było sytuacji podbramkowych, a gdy już do takich dochodziło, dobrze radzili sobie defensorzy. Tak jak w 17. minucie, kiedy w sporym zamieszaniu futbolówka zmierzała między kieleckie słupki, ale z asekuracją znakomicie pospieszył Shawn Barry.

Żółto-czerwoni najmocniej pogrozili gdynianom palcem przed przerwą w ostatnim kwadransie. Najpierw Maciej Górski próbował dobić piłkę do interwencji Pavelsa Steinborsa, a po chwili tylko rykoszet uratował Arkę od straty gola, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Jakub Żubrowski. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, „Żuber” znakomicie przerzucił jeszcze piłkę do Kena Kallaste, lecz Estończyk po opanowaniu futbolówki uderzył jedynie w boczną siatkę.

Po zmianie stron boiska, pojedynek mocno ożywił się od okolic 70. minuty. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Bartosz Rymaniak, jednak strzał głową kapitana Korony świetnie sparował Steinbors. Kilka chwił później znakomicie z LOTTO Ekstraklasą mógł przywitać się wprowadzony moment wcześniej Elia Soriano, lecz również i próbę Włocha obronił łotewski golkiper Arki.

Od 83. minuty kielczanie grali w przewadze, gdyż za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał piłkarz gospodarzy, Grzegorz Piesio. To nie odmieniło już jednak zbytnio boiskowych wydarzeń i podopieczni trenera Gino Lettiriego zainkasowali nad morzem jeden punkt.

Arka Gdynia – Korona Kielce 0:0

Arka: Steinbors – Zbozień, Danch, Marcjanik, Warcholak – Sołdecki, Kun, Nalepa (61’ Sambea), Piesio, Rey (46’ Marciniak) – Jurado (73’ Siemaszko)

Korona: Alomerović – Rymaniak, Barry, Kovacević, Kallaste – Cebula, Żubrowski, Możdżeń, Aankour (79’ Kosakiewicz), Jukić (63’ Cvijanović) – Górski (68' Soriano)

Żółte kartki: Piesio 2’, 83’, Sambea 75’, Kun 86’ – Aankour 33’

Czerwona kartka: Piesio 83’ (za dwie żółte)