Cztery gole w sparingu ze Słowakami

Korona Kielce pewnie wygrała w sparingu ze słowackim Tatranem Krasno nad Kysucou. Żółto-czerwoni pokonali drużynę trenera Pavola Stano 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Elia Soriano, zaś po jednym golu dorzucili Goran Cvijanović i zawodnik testowany.

Od samego początku widać było różnicę klas pomiędzy drużynami. Kielczanie udowodnili to już w 5. minucie, kiedy Goran Cvijanović spokojnie wykorzystał sytuację na sam z bramkarzem rywali. W kolejnych minutach Słoweniec ponownie był bliski szczęścia, a dobre strzały oddawali także Jacek Kiełb i Elia Soriano. Świetnie dysponowany był jednak golkiper ze Słowacji.

W 24. minucie Łukasz Kosakiewicz trafił jeszcze w słupek, ale 180 sekund później skuteczniejszy był duet Cvijanović – Soriano. Słoweniec dośrodkował do Włocha, a ten „szczupakiem” podwyższył na 2:0. Po tym trafieniu bramkarz Tatrana wygrał jeszcze pojedynek z Mateuszem Możdżeniem i szczęście pomogło mu przy strzale Jacka Kiełba w boczną siatkę. W 37. minucie w akcji oko w oko z golkiperem ze Słowacji, bramkę na 3:0 strzelił ponownie Soriano.

Po zmianie stron boiska, na murawie działo się już zdecydowanie mniej. Co prawda kielczanie w dalszym ciągu starali się stwarzać akcje ofensywne, ale w decydującym momencie brakowało wykończenia. Element ten nadszedł na niespełna kwadrans przed końcem, kiedy mocnym wolejem z pierwszej piłki z okolic szesnastu metrów do siatki trafił zawodnik testowany w sobotnim sparingu.

Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie w samej końcówce i Korona pewnie pokonała Tatrana 4:0.

Korona Kielce – Tatran Krasno nad Kysucou 4:0 (3:0)

Bramki: Cvijanović 5’, Soriano 26’, 37’, zawodnik testowany 76’

Gostomski (46’ Hamrol) – Rymaniak, Kovacević (55’ Barry), Diaw – Kosakiewicz (51’ Argyris), Możdżeń, Żubrowski, Cvijanović (46’ Burdenski), Cebula – Soriano (46’ Poński), Kiełb (61' zawodnik testowany)