CLJ: Cenna wygrana z Jagiellonią

Drużyna CLJ Korony Kielce wreszcie wróciła na dobre tory. Kielczanie w wygrali u siebie z Jagiellonią Białystok 2:1, a bramki dla naszej ekipy zdobyli Piotr Pierzchała i Artur Piróg.

02.09.2017 stadion przy  ul. Szczepaniaka29

5 kolejka CLJ: Korona S.A.-Jagiellonia 2-1(1-1)

Bramki: Pierzchała 13' (karny), Piróg 72'(asysta Kunat) - Zysik 19'

Korona: Krążek (46' Osobiński) Kunat, Pierzchała, Bartosiak (80' Dziubek), Wołowiec Rybus, Piróg (82' Szałas), Wojsa (65' Ryba), Czerwiak, Długosz Rogula.

W tym meczu obok zmian w składzie była przede wszystkim zmiana sposobu gry. Zagralimy bardziej dojrzale i to zaowocowało zwycięstwem, a także licznymi sytuacjami bramkowymi, które stwarzalimy zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie - mówił trener Marek Mierzwa.

Już w 6. minucie powinno być 1-0, kiedy to Paweł Rogula wyłuskał piłkę obrońcom i zagrał na 5. metr do Piróga, ten jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 12. minucie akcja Roguli i Rybusa zakończyła się podyktowaniem jedenastki, którą na bramkę zamienił Pierzchała.

Niestety w 19. minucie Koroniarze stracili prowadzenie, kiedy to piłkę po rzucie rożnym niefortunnie przedłużył Wołowiec i spadła ona wprost na głowę przeciwnika, który z 3 metrów najpierw trafił w Krążka ale dobitka była już skuteczna. W pierwszej połowie kielczanie mieli na koniec wyborną sytuację Michała Rybusa, który po podaniu Roguli stanął oko w oko z bramkarzem rywali, jednak przegrał ten pojedynek.

Druga połowa zaczęła się od dwóch bardzo dobrych sytuacji Korony, których nie udało się wykorzystać. Przeciwnik natomiast zagroził Żółto-czerwonym po dorodkowaniu z lewej strony na głowę napastnika,który na szczęście minimalnie chybił.

Od około 65. minuty kielczanie zaczęli zdecydowanie przeważać czego efektem była bardzo ładna akcja trójkąta Ryba, Kunat, Piróg zakończona skutecznym strzałem głową ostatniego.