Juniorzy młodsi mistrzami CLJ U-17 grupy D

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek CLJ U-17 w rundzie jesiennej, juniorzy młodsi Korony S.A. zapewnili sobie pierwsze miejsce. Stało się tak dzięki wygranej naszego zespołu 2:0 w Krośnie i stracie punktów przez najgroźniejszych rywali - drużynę Motoru Lublin (zremisowali na własnym boisku z AP 21 Kraków).

Sam mecz w Krośnie był trudny dla naszej drużyny. Zespół gospodarzy ambitnie walczy o utrzymanie i postawił wysokie wymagania. Szczególnie był groźny ze stałych fragmentów. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie był bardzo blisko strzelenia bramki po bitych bezpośrednio do bramki rzutach rożnych. W pierwszej części gry dwukrotnie piłka odbiła się od słupka naszej bramki, a w drugiej połowie piłkę na linii bramkowej złapał nasz bramkarz, Piotr Gospodaczyk.

Młodzi Koroniarze długo nie mogli znaleźć właściwego rytmu gry. Dopiero w 30. minucie indywidualna akcja Kacpra Rogozińskiego i jego uderzenie z ostrego kąta z trudem obronił bramkarz gospodarzy. Od tego momentu rozpoczął się dobry okres gry naszej drużyny. W 33 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Równickiego minimalnie niecelnie głową uderzał Krystian Pawczyński. W samej końcówce pierwszej połowy po dośrodkowaniu Karola Malca i przedłużeniu Krystian Pawczyńskiego pierwszą bramkę strzelił Kacper Rogoziński.

Druga połowa rozpoczęła się także od sytuacji bramkowej dla naszego zespołu. W 43. minucie Krystian Pawczyński obsłużył Kacpra Rogozińskiego, ale jego uderzenie było nieskuteczne. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 75. minuty. Po podaniu Oskara Sewerzyńskiego, piłkę w polu karnym przyjął Krystian Moskal i zdobył drugą bramkę. W samej końcówce ponownie po podaniu Oskara Sewerzyńskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Kruszec, niestety bramkarz gospodarzy jego uderzenie obronił.

W kolejnym meczu nasz zespół zagra w sobotę, 11 listopada o godz. 14.30 na wyjeździe w Krakowie z drużyną AP 21.