CLJ U-17: Pierwsza porażka

Juniorzy młodsi Korony S.A. doznali pierwszej porażki w rozgrywkach CLJ U-17. W meczu wyjazdowym przegrali ze Stalą Mielec 2-0. Mecz został rozegrany na boisku Smoczanki Mielec, którego nawierzchnia nie pozwalała na „techniczną” grę. Stąd obie drużyny dążyły do zdobycia bramki prostymi środkami.

Na boisku było dużo walki, a najgroźniejsze sytuacje stwarzane były po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie nasi juniorzy toczyli wyrównany mecz. W 12. minucie po indywidualnej akcji Kacpra Rogozińskiego groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Oskar Sewerzyński. W ostatnich minutach tej połowy blisko zdobycia bramki był Jakub Rabiej, którego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartka Równickiego było niecelne.

Druga połowa zaczęła się pechowo dla naszego zespołu. Najpierw ze względu na kontuzję boisko musiał opuścić Piotrek Lisowski, a kilka minut późnięj straciliśmy pierwszą bramkę. W 51. minucie na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się napastnik gospodarzy. Jego uderzenie nasz bramkarz sparował do boku, ale tu był dobrze ustawiony Bartłomiej Kiełbasa i z bliska trafił do bramki. Druga bramka padła w 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najsprytniejszy okazał się Kamil Duszkiewicz i uderzeniem z pola bramkowego zdobył gola. Mimo zmian i ambitnej gry naszych zawodników nie udało się odwrócić losów meczu i trzy punkty zostały w Mielcu.

W następnej kolejce nasi juniorzy zagrają na własnym boisku w sobotę 28.10.2017 r. o godz. 12.00 z drużyną Motoru Lublin. Mecz zostanie rozegrany na boisku MSOS w Kielcach ul. Prosta