CLJ: Triumf nad Wisłą Kraków

Juniorzy starsi Korony Kielce, podobnie jak i pierwsza drużyna, okazali się lepsi od Wisły. Tym razem padło na tę krakowską, którą Żółto-czerwoni pokonali 3:1 na stadionie przy ulicy Szczepaniaka, prowadząc takim wynikiem już do przerwy. Kielczanie odnieśli triumf nawet pomimo tego, że stracili bramkę jako pierwsi.

Spotkanie od początku było dość żywe i obie drużyny nie zamierzały tracić zbyt dużo czasu na wzajemne badanie. Optyczną przewagę wypracowali sobie kielczanie, ale goście starali się odgryzać poprzez groźne kontrataki.

W 17. minucie wynik pojedynku został otwarty. W polu karnym Korony do piłki doszedł Adrian Grzybek i mocnym strzałem pokonał Damiana Krążka. Ta sytuacja podwójnie zmotywowała jednak gospodarzy, którzy odpowiedzieli niemalże od razu. Artur Piróg posłał dobrą, prostopadłą futbolówkę do Dawida Szałasa, a ten wpadł w „szesnastkę” krakowian z lewej strony i mocnym strzałem po długim rogu doprowadził do wyrównania.

Podrażnieni stratą pierwszego gola Żółto-czerwoni nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. Już w 28. minucie Piróg do asysty dorzucił bramkę po tym, jak wywalczył piłkę przed polem karnym krakowian i popędził w sytuacji sam na sam z bramkarzem skutecznie ją wykańczając. Chwilę później mogło być już 3:1, ale po zagraniu Dawida Szałasa wzdłuż pola bramkowego, nikt nie wbił piłki do siatki.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 40. minucie Koroniarze egzekwowali rzut wolny z prawej strony boiska. Sprytne dogranie po ziemi wykończył Mateusz Bartosiak, który… twarzą wbił piłkę do siatki podwyższając rezultat na 3:1. Przy takim wyniku obie drużyny udały się do szatni na przerwę.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła już takich emocji. Kielczanie szanowali dobry wynik, a „Biała Gwiazda” nie potrafiła zaatakować szczególnie mocno. Najbliżej bramki po zmianie stron boiska było na kwadrans przed końcem gry. Najpierw ekwilibrystyczny strzał oddał Paweł Rogula, ale piłkę sparował bramkarz przy jezdnych. W odpowiedzi do siatki gospodarzy trafili piłkarze z Krakowa, ale sędzia przy dobitce strzału odgwizdał spalonego i nie uznał trafienia.

Korona zasłużenie pokonała Wisłę 3:1. Ekipa z Kielc utrzymuje się w czołówce grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów, a w nadchodzącą sobotę o godzinie 11:00 rozpocznie wyjazdowy pojedynek 12. kolejki z MOSP Białystok.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:1 (3:1)

Żółte kartki: Kunat 45’, Brożyna 90+2’ - Żółkoś 39’

Bramki: Szałas 20’, Piróg 28’, Bartosiak 40’ – Grzybek 17’

Korona: Krążek – Kunat, Pierzchała, Bartosiak (46’ Gawlik), Wojsa (82’ Brożyna), Szałas (76’ Matuszewski), Długosz, Rogula, Piróg, Ryba (67’ Wołowiec), Dziubek

Wisła: Loranc – Morys, Żółkoś, Świątko, Jeziorski, Laskoś, Wróblewski, Skórski, Plewka, Grzybek, Wyjadłowski