Wrócić na tor zwycięstwa

Po dobrym początku sezonu Żółto-czerwonym przytrafiły się dwie pechowe przegrane, przez które spadli o kilka miejsc w ligowej tabeli. Teraz podopieczni Gino Lettieriego chcą jak najszybciej powrócić na zwycięski tor, najlepiej już w starciu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Zarówno po meczu z Jagiellonią, jak i po rywalizacji w Gliwicach kielczanie czuli ogromny niedosyt. Ich gra mogła się podobać, ale nie przyniosło to żadnych nowych punktów w klasyfikacji Lotto Ekstraklasy. W konsekwencji nasz zespół po 6. kolejce jest na 13. miejscu w tabeli.

O ile jeszcze w rywalizacji z białostoczanami naszych zawodników prześladował pech, to już w starciu z Piastem Żółto-czerwoni mogą mieć więcej pretensji do siebie. Kielczanie przez całą pierwszą połowę dominowali nad rywalem. Stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, które powinni zamienić na gola. W defensywie też nie dopuszczali gospodarzy do swojej bramki. Mimo tego do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. Niestety w drugiej połowie wszystko się zmieniło. Korona ten mecz powinna pewnie wygrać, a w rzeczywistości schodziła do szatni po 90 minutach z dwoma bramkami straconymi i bolesną porażką.

Tę tendencję trzeba jak najszybciej odwrócić. Sama dobra gra niestety nie jest jeszcze gwarancją zwycięstwa. Trzeba szybko wziąć się w garść i poprawić skuteczność pod polem karnym rywali. Tym bardziej że teraz Żółto-czerwonych czeka mecz o „sześć punktów”.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, tak samo jak Korona, do tej pory zgromadziła pięć „oczek”. Składa się na to zwycięstwo 1:0 z Legią Warszawa, remisy po 1:1 z Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław oraz trzy przegrane z Jagiellonią (0:1), Wisłą Kraków (0:1) i Lechem Poznań (1:3).

Zarówno Koronie, jak i Bruk-Betowi ewentualne zwycięstwo pozwoli odbić się z dolnych rejonów tabeli, a przez to spędzić przerwę reprezentacyjną w dużo lepszych humorach. Oby więc to kielczanie na swoim stadionie wreszcie przełożyli dobrą postawę na boisku na bardzo cenne zwycięstwo.