CLJ U-17: Wygrana na zakończenie

W ostatniej kolejce CLJ U-17 juniorzy młodsi Korony S.A. na własnym boisku wygrali 1:0 z zespołem Juventy Starachowice. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył z rzutu karnego Bartosz Gawlik.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. Już w 8. minucie groźne uderzenie z linii pola karnego Oskara Sewerzyńskiego dobrze broni bramkarz gości. Dwie minuty później po prostopadłym podaniu Oskara Sewerzyńskiego w sytuacji na sam z sam z bramkarzem znalazł się Filip Kruszec, ale również jego uderzenie broni bramkarz gości. W tej części gry jeszcze bliski zdobycia bramki był Krystian Pawczyński, który po rzucie rożnym z bliska uderzał głową.

Również początek drugiej połowy był dobrym okresem gry naszego zespołu. W 47. minucie po indywidualnej akcji  od boku Albina Jaworskiego i jego dośrodkowaniu tuż obok bramki uderzał Piotrek Lisowski. Decydująca o wyniku meczu okazała się 56. minuta. Na zwód w polu karnym zdecydował się Filip Kruszec, a obrońca gości nieprawidłowo go zatrzymywał i sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem był Bartosz Gawlik i młodzi koroniarze objęli prowadzenie. Bardzo emocjonujące było ostatnie pięć minut. W 86. minucie goście po rzucie rożnym doszli do sytuacji bramkowej po uderzeniu głową, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Piotrek Lisowski. W ostatniej minucie zasadniczego czasu gry z kolei nasz zespół powinien zdobyć drugą bramkę. Po akcji Filipa Kruszca i Albina Jaworskiego niecelnie  z bliska uderzał Krystian Pawczyński. Goście jeszcze w doliczonym czasie gry ponownie po rzucie rożnym mogli pokusić się o wyrównującą bramkę, jednak uderzenie głową stopera gości było niecelne.

Był to ostatni mecz naszych juniorów w CLJ U-17 w rundzie jesiennej. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo tej ligi. Na wiosnę punkty się zerują. W miejsce zdegradowanych zespołów AP 21 Kraków i BKS Lublin zagrają drużyny KKP Korona (koroniarze z rocznika 2002) i Resovii Rzeszów. Drużyna KKP Korona okazała się lepsza
w barażu od Tomasovii Tomaszów Lubelski, a Resovia wygrała rywalizację z Progresem Kraków. Rozpoczęcie rozgrywek jest planowane na 10 marca 2018 r.